Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból połowy głowy i mały, twardy guzek na głowie


Gość Shady_Lane

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shady_Lane

2 tygodnie temu zaczął boleć mnie kark z prawej strony, prawy bark i prawa połowa głowy. Na bóle karku pomogło smarowanie Voltarenem, ale lekki ból głowy w okolicy potylicy, po prawej stronie pozostał, jednego dnia bolało mocniej, innego słabiej. Wczoraj wyczułam na głowie mały, twardy guzek na wysokości środka ucha. Guzek jest nieruchomy, mam wrażenie jakby był częścią czaszki,lekko boli przy dotykaniu. Wydaje mi się, że guzek pojawił się wczoraj albo maksymalnie kilka dni temu, bo nie czułam go wcześniej np. podczas mycia włosów. Co to może być? Czy taka zmiana to coś poważnego? Jak wygląda leczenie? Najbliższy termin u chirurga to 02/01/15, czy powinnam działać szybciej? Bardzo mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Co to może być? - Być może to nie jakiś guzek patologiczny tylko wyczuła Pani u siebie część czaszki, a dokładnie wyrostek sutkowaty. Może w stanie zapalnym dlatego bolesny. Czy taka zmiana to coś poważnego? - Nie. To normalna struktura anatomiczna. Jak wygląda leczenie? - Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe stosowane miejscowo jak też i ogólnie Najbliższy termin u chirurga to 02/01/15, czy powinnam działać szybciej? - Raczej nie ma takowej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×