Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezłośliwe guz w kolanie


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chirurg Tomasz Stawski

Guzów z tkanek miękkich jak i twardych w zakresie kolana może być bardzo wiele. I wiele nawet łagodnych może szybko wznawiać się. Wszystko zależy też od tego czy guz został doszczętnie usunięty. Proszę konkretnie podać jakiego to rodzaju był guz, a odpowiem szczegółowo czy proces wznowy może być w jego przypadku szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyniku z badania histopatologicznego pisze że był to guz o charakterze Lipomy ale jest bardzo trudny do opisania bo był on już pęknięty w kilkunastu kawałkach. Czyli wychodzi na to że był to Tłuszczak. Tyle że słyszałam że tłuszczaki się nie odnawiają a u mnie nastąpiła ta sama wznowa po trzech miesiącach. Znów na badaniu wyszło że jest do Lipoma. podczas drugiej operacji guz został usunięty łącznie z tkanką. Było wszystko ok teraz poszłam na kontrolne USG i lekarz powiedział ze ten guz wznowił się po raz trzeci. Też najprawdopodobniej jest to tłuszczak ale przecież tłuszczaki nie odrastaj tak szybko. Czy jest możliwe to że operacja została źle przeprowadzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tłuszczaki mogą odrastać jeśli nie zostały doszczętnie usunięte, a czasami nie jest to możliwe, gdyż ich palczasta budowa, penetrująca w okoliczne tkanki umożliwia to. Niestety tak mogło się wydarzyć, że tłuszczak wznowił się po raz 3ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×