Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa pomiędzy łopatkami


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 22 lata. Od około 2 lat miewałem dość krótkotrwałe, nasilające się bóle kręgoslupa na wysokości łopatek, ból odzywał się zazwyczaj po pracy fizycznej, bądź jakimś sporcie, gdzie te plecy były bardziej wykorzystywane. Myślałem, że to po prostu ze zmęczenia, po odpoczynku 1-2 dniowym, wracało wszystko do normy. Od 7 dni mam bardzo silne w tym samym miejscu, chociaż od 3 dni zaczęło to promieniować na całą klatkę piersiową (zwłaszcza przy wzieciu wdechu), po lędzwiowy jak ruszam głową w dół, ból nasila sie przy kazdym ruchu. Pierw w niedzielę 06.07 ból był tak silny rano, że nie byłem w stanie się ruszyć, zadzwoniłem po pogotowie, dowiedziałem się, że oczywiście nie przyjadą, więc po naćpaniu się ibupromem pojechałem do najblizszego lekarza 24h. Zrobił mi tylko ekg, po czym stwierdził, że nic mi nie jest przepisał xero farm 8mg i wyslal do domu. nastepnego dnia pojechalem na ostry dyżur ortopedyczny do wojskowego instytutu medycznego na szaserów w warszawie, po 7h czekania zostało zrobione mi tylko rtg (mimo, ze prosilem rowniez o tomograf), lekarz (z czym przyznal sie, ze nie jest ortopeda), powiedział, że na pewno wymagana jest rehabilitacja i kazal mi 14 dni lezec w domu biorąc polprazol 20mg, ketonal 100mg i talvosilen. Mimo leków ten ból nadal występuje, wydaje mi się, że sposob leczenia jest błędny, oraz, że oprócz skoliozy, która widać na zdjęciu jest coś gorszego. Bardzo bym prosił o poradę co zrobić, gdyż na wizytę do ortopedy zostało mi 4miesięce czekania. Nie mogę sobie pozwolić być tyle czasu nie zdatny do ruszania się. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Niżej daję linki do zdjęc RTG, http://www.resizer.pl/12480.html http://www.resizer.pl/12481.html opis: w badniu ortopedycznym: objaw szczytowy(-) ból miejscowy w rucie wyrostków kolczystych Th5-Th12 objaw Lasegue*a - p Bez deficytów neurologicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×