Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel Bakera a ucisk na naczynia krwionośne


Gość daga

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 3 miesięcy dokucza mi ból w lewym kolanie jest lekko opuchnięte, a z tyłu kolana mam wybrzuszenie. Byłam u ortopedy powiedział, że to torbiel Bakera i dał skierowanie na usg, które będę miała dopiero 28 sierpnia.... Jak trochę pochodzę, to wybrzuszenie się powiększa i nasilają się dolegliwości bólowe, uczucie rozpierania od wnętrza tego kolana, jak by je chciało rozsadzić...bóle rwące i kłujące....Czy ta torbiel może uciskać na jakieś naczynia krwionośne, tętnice...? Wczoraj przeszedł mnie od góry do dołu z tyłu nogi jakby prąd i zrobiło mi się słabo, miałam wrażenie że zemdleję, po kilkunastu minutach słabość ustąpiła , a po pewnym czasie, gdy podniosłam nogę do góry znów zrobiło mi się jakoś dziwnie słabo....Co mam robić, czekać cierpliwie na na to usg, czy szukać jakiegoś innego rozwiązania ??? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Torbiel Bakera w skrajnych przypadkach, gdy jest bardzo duża może uciskać naczynia i nerwy dołu podkolanowego. Takie torbiele z reguły, gdy komunikują ze stawem kolanowym wymagają operacyjnego usunięcia. Decyzję w tej sprawie podejmie ortopeda po USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Wczoraj trochę więcej musiałam pochodzić i moje dolegliwości się nasiliły. Nabrzmiała mi z tyłu pod tym kolanem łydka i do dziś cały czas mam dziwne uczucie rozpierania i w tym dole podkolanowym i w łydce. Może to nie jest jakiś wielki ból, ale jest to znaczny dyskomfort w całej tej lewej nodze. Po prostu ta noga nie daje o sobie zapomnieć...Przyznam, że jestem tym stanem zaniepokojona..... Czy, jeżeli faktycznie ta torbiel uciska na naczynia i nerwy dołu podkolanowego, nie jest to niebezpieczne ??? Na usg muszę jeszcze oczekiwać do końca sierpnia...Więc czy mogę spokojnie sobie czekać ??? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×