Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jelita grubego u 21- latki


Gość jowita

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od jakiś 3 lat mam różne dolegliwości jelitowo-żółądkowe a także refluks. Robiona była masa badań, jeden lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego. Po czym udałam się do następnego w większym mieście, który po wykonaniu badań z kału i testu wodorowego oddechu wyszły drożdżaki (wzrost zlewny). Aktualnie jestem w trakcie kuracji wyniszczającej te grzyby. Widzę lekką poprawę, zobaczymy co będzie dalej. Jednak dalej nie śpię spokojnie. Otóż 4 lata temu moja mama zmarła w wyniku raka jelita grubego, który został już za późno zdiagnozowany (po miesiącu od diagnozy zmarła, bez jakiejkolwiek chemii). I właśnie u mnie rok po jej śmierci zaczęły się nasilać te dolegliwości (choć w sumie zawsze miałam delikatny żołądek, ale nie aż tak). Dlatego też, że zaczeło się to dziać po tej sytuacji lekarze twierdzili że może się to dziać z nerwów i przypisywaniu sobie choroby. Jednak robiono mi te badania, w rezultacie wyszły grzyby. Mam 21 lat i jestem kobietą. Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest zachorowanie na raka jelita w takim wieku? Pytałam o to ostatniego lekarza. Wytłumaczył, iż ten rak powstaje z polipów, które można wycinać. Jednak, że wystarczy jak zacznę badania profilaktyczne typu kolonoskopia, w wieku ok 30 lat, bo jestem w grupie ryzyka. Czy mogę spać spokojnie? Czy jednak podjąć się wykonania już jakiś badań w tym kierunku? Bardzo proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj dziadek, siostra taty, i teraz okazalo się ze tata choruje na raka jelita grubego...jutro zaczyna chemię...prawie pewne ze ja tez zachoruje na tego raka...:(((mam 30 lat, czuje sie jak babcia ciagle odczuwam bóle, plecy, nogi, wątroba...nie chodze juz na badania....kolonoskopie mialam juz dwa razy...przepraszam za to nieskladne pisanie ale jestem zalamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest prawdopodobne abyś miała nowotwór w tym wieku, ale jednak jest to możliwe. Dla spokoju warto się upewnić. Sprawdź na http://www.onkomapa.pl Może tam znajdziesz dobrego lekarza w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×