Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności przy zginaniu palca po jego stłuczeniu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz

Witam jakiś miesiąc temu zbiłem sobie palec (uderzyłem sie) palec napuchł i był siny, myślałem ze to tylko stłuczenie i niedługo przejdzie smarowałem maścią arcalen, lecz to nie dawało skutku i po dwóch tygodniach wybrałem sie do lekarza który stwierdził wybity staw, poruszał palcem(nastawił go) i przypisał tabletki diclac. Opuchlizna zeszła, palce nabrał normalnych kolorów, po ok 2tyg brania leków palca nadal nie mogłem zginać i wybrałem się spowrotem do lekarza, który wysłał mnie na prześwietlenie i do chirurga. Chirurg nie wykrył złamania powiedział że to tylko stłuczenie przypisał maść mobilat i za 2 tyg mam sie zgłości na kontrol, mam iśc za tydzień lecz nie widze żadnej poprawy. Co może być z tym palcem ? Dodam że jest to palec środkowy w stawie międzypaliczkowym dalszym. Przy pomocy drugiej ręki palec moge zgiąć dalej lecz nie do końca. Gdy próbuje go zgiąć czuje jak by mi coś tam blokowało. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić co jest powodem wyżej opisywanych objawów. Przy mocnym stłuczeniu palca mogło dojść także do urazu w zakresie ścięgien (ścięgna) wraz z jego pochewkami co wywołuje trudności w zginaniu palca. Powoli taki stan powinien się wycofywać. Należy systematycznie ćwiczyć palec celem jego uruchomienia oraz stosować leki przeciwzapalne według zaleceń ortopedy prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×