Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienia kręgosłupa i stawów kolanowych


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Zniesienie lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa o typie ustawienia bólowego. Częściowe, dyskopatyczne przewężenia tarcz m/trzonowych na poziomach L3-L4 oraz L5-S1. Również widoczne zwężenie krążka m/trzonowego na poziomie Th11-Th12. Na przednich krawędziach trzonów dolnych kręgów lędźwiowych drobne wyostrzenia kostne. Poza tym st. krzyz-biodrowe w normie. Znacznie nasilone zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach kolanowych ze zwężeniem ich przedziałów bocznych (udowo-piszczelowych), wyostrzeniem guzowatości m/kłykciowych jak również w postaci wyostrzenia guzowatości m/kłykciowych oraz znacznie nasilonych zmian w st. rzepkowo-udowych. Na brzeżnych częściach powierzchni stawowych kłykci bocznych kości udowych i piszczelowych zaznaczona osteofitoza. Jest to mój wynik badania RTG. Chciałbym się dowiedzieć, czy na podstawie wyników tego badania lekarz orzecznik z ZUS miał podstawy do odrzucenia mojego wniosku o rentę. W uzasadnieniu napisał, że zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i kolan nie są na tyle nasilone, by powodowały długotrwałą niezdolność do pracy. Napisał również, że jestem zgodny do pracy zgodnie z kwalifikacjami, a z zawodu jestem drwalem. Chciałbym się także dowiedzieć , czy praca w tym zawodzie nie wpłynie negatywnie na moje zwyrodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×