Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przegrody nosowej


Gość nieustraszony_pacjen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieustraszony_pacjent

Dzień dobry, wiem, że ten temat był wiele razy wałkowany, ale mimo to nurtuje mnie jeszcze coś. Obejrzałem ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=C-gov9-Q14A Jeśli tak operacje wyglądają, to ja chcę! Mam krzywą przegrodę - nie czuję wydechu przez jedną dziurkę nosa. Moje rodzeństwo mają piękne proste nosy, rodzice także (tutaj chodzi mi o proste przegrody i jednakowe wielkości dziurek). Mogę się domyślać, że mój krzywy nos jest następstwem porodu, czy urazu w dzieciństwie. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie na NFZ mogę wykonać taki zabieg, by mieć pewność, że przeprowadzą go tak, jak dr Michał Michalik? Kielce, Kraków, Częstochowa, Łódź? Nurtuje mnie jeszcze jedno. Powiedział doktor, że oczekiwanym efektem jest to, żeby ten nos był *dubeltowy*. Przez krzywą przegrodę mam jedną dziurkę węższą od drugiej, przez co nos jest brzydki. Czy w takim razie można spodziewać się, że nos się *wyprostuje* i zmieni się jego wygląd pozytywnie? Nie chodzi mi o pozbycie się garba, bo to septoplastyka - nie chcę jego wycięcia. W odbiciu lustrzanym jest wg mnie b. dobry z garbem :) Wiem, że wygląd się nie zmienia w większości przypadków, ale ta *dubeltowość*, o której pan doktor mówił, mnie zaciekawiła. Bo to, że po operacji nos będzie drożny, to wiadomo. Ale czy zmieni wygląd po wyprostowaniu - to mnie najbardziej ciekawi. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×