Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerost guzków na wyniosłościach międzykłykciowych w kolanie


Gość huskyluna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość huskyluna

Witam Od około roku mam problemy z kolanami - a mianowicie puchną i bolą po wiekszym wysiłku, jedynie jazda na rowrze daje lekką ulgę. Problem z bolesnością nie jest ciągly, objawy momentami ustepują ale niesety zawsze wracają. Jestem osobą czynną i w miarę młodą (33) uwielbiam jazdę na rowerze i wyprawy tekingowe tak więc bardzo mnie martwią moje problemy z kolanami. Tym bardziej, iż czasami uniemożliwiają mi normalne chodzenie. Nie dawno zrobiłam zjęcia RTG z których wynika *Stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe w postaci przerostu guzków na wyniosłościach międzykłykciowych oraz zmiany zwyrodnieniowe w przednich przedziałach obu stawów z przewagą strony prawej oraz bocznych odczynów zwyrodnieniowych powierzchni stawowych. Poza tym obniżenie szpar stawowych i przestrzeni zarzepkowych&#8221*, miałam też wizytę u Ortopedy który generalnie powiedział mi że do puki mogę to mam się ruszać, po czym przepisał mi dwa zastrzyki DIPROPHOS oraz zalecił zakupić trzy dawki ALEWOX (zastrzyki) i zgłosić się ponownie do niego to on mi je zaaplikuje (dał mi też numer telefonu pod którym uda mi się ponoć kupić ten lek w niższej cenie). Zastrzyki te są bardzo drogie z tad moje pytanie czy jest może jakiś tańszy zamienik o porównywalnym działaniu bądz może są jakieś inne alernatywne działania/środki/ćwiczenia które mogą mi pomóc - nawet w dłuższej perspektywie czasowej. Jak narazie schudlam już 30 kilo i nadal walczę oraz piję zioła (tatarak, skryp, liść brzozy), brałam też leki przeciwzapalne. Dodam, że gdybym nie poprosiła lekarza ortopedę to ten nawet by na moje zdjęcia RTG nie zpojrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×