Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne wzwody i opuchlizna penisa po obrzezaniu


Gość Arni19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w piątek miałem zabieg a teraz jest poniedzialek wiec to juz 4 dzien prawie po zabiegu. Zabieg wykonywałem prywatnie. Przez te wszystkie noce bardzo mało spałem ze względu na wzwody, które są bardzo bolesne i rozrywają tak jakby szwy. Na początku wszystko wyglądało ok, potem zaczęła sie robić oponka wokół cięcia i szwów. No dobrze to normalne zjawisko powinno minąć chyba po tygodniu ale martwi mnie to, ze na początku szwy były w połowie żołędzia po tych wzwodach przesuneły sie w rowek żołędny i tam zostały, nie umiem sprowadzić tego z powrotem na żołądź (może przez tą opuchlizne? dodam, ze boli okropnie caly czas tym bardziej jak dotykam) Jest juz tak 2 dzień i żołądź jakby sinieje w tym najszerszym miejscu... Co należy zrobić? Wygląda mi to na załupek.. Ale skoro wszystko jest świeże moze to sie unormuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno określić czy to normalny stan po zabiegu jako jego następstwo czy też doszło do jakiś powikłań. Jeśli dolegliwości są nasilone, nie ustępują na leki przeciwbólowe, jeśli obrzęk jest duży i zasinienie radziłbym w tej sprawie pilnie skonsultować się z urologiem, który wykonywał zabieg. Innej możliwości określenia stanu obecnego jest niemożliwa drogą internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale stan sie poprawił nieco, teraz żołądź ma normalny kolor i juz tak nie uciska za to oponka stale sie powieksza... Podobno są przypadki, że ta oponka zostaje juz na zawsze to prawda? */ Kobiecie i mnie chyba to nie bedzie sprawiało przyjemnosci */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×