Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej z przewagą utkania gruczołowego


Gość qwerty90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qwerty90

Piersi o budowie gruczołowo tłuszczowej z przewagą utkania gruczołowego. piers prawa podskórnie w okolicy otoczki brodawki sutkowej na godz 11 obszar o gęstej zawartości wielkości 10x 5,5mm. pierś lewa bez z organizowanych zmian litych czy plynowych. przewody mlekowe przybrodkowe nie sa poszerzone. w dolach pachowych powiekszone wezly chlonne srednicy po stronie prawej 15mm, po stronie lewj 13 mm z zachowaną wneką. Czy to coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki niewielki obszar płynowy, o gęstej zawartości w piersi prawej raczej nie budzi niepokoju o złośliwość. Jednak warto byłoby wykonać biopsję cienkoigłową takiej zmiany z dwóch powodów. Po pierwsze zmiana musi zostać poddana szczegółowej diagnostyce cytologicznej (określenie czy przypadkiem nie zawiera komórek rakowych). Po drugie dzięki ściągnięciu igłą płynu taka torbiel może ulec całkowitemu opróżnieniu i zamknięciu na stałe (wygojeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wystraszona Beata

WITAM Dzisiaj odebrałam wyniki mammografii,w opisie badania pisze *tkanka gruczołowo - włóknista niejednorodna,gęsta,asymetryczne zagęszczenie w rzucie kwadratów górnych piersi prawej zlokalizowane około 11cm od brodawki i 6,5 cm od skóry,w okolicy zabrodawkowej piersi prawej owalne zagęszczenie,śr 30mm,średniej gęstości,częściowo otoczone halo -torbiel piersi..pojedyńcze owalne zagęszczenie w lewej piersi o śr 6mm-węzły chłonne wewnątrz trzustkowe lub niewielkie torbiele,rozsiane różnej wielkości zwapnienia w obu piersiach,w widocznych dołach pachwowych częściowo tłuszczowe węzły chłonne Powiedzcie mi co to oznacza i czy to bardzo poważne ,te zmiany. Boję się,co dalej,umówiłam się na wizytę na dalsze leczenie dopiero na koniec kwietnia,słyszę od znajomych że dużo dłużej trzeba czekać,a pewnie tu czas gra dużą rolę........odpiszcie mi..proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×