Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa na odcinku lędźwiowym


Gość bene9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 2-3tygodnii towarzyszy mi bol w odcinku ledzwiowym, powiedzialbym nawet ze w dolnej jego czesci blisko posladkow albo nawet w ich okolicach.Bol jak mi sie wydaje powstal po cwiczeniach na silowni, a konkretniej przy cwiczeniu martwy ciag. Duzo cwicze plywam gram w sporty zespolowe. Jest on odczuwalny podczas mocnego wyprostu(przeprostu) w odcinku ledzwiowym, schylania sie, zginania nadmiernego w tym odcinku, nawet przy siedzeniu w pochyleniu. Bol nie jest jakis ogromny, ale ciagle mnie trzyma i przeszkadza. Czasami bol jakby promieniuje na posladki i nogi. Wrzucam zdjecia rentgen ktore dzis zrobilem. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98bcd6edde366dbd.html Prosze o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Oczywiście takie zdjęcie podane w internecie nie może służyć jakiejkolwiek interpretacji tylko zdjęcie oryginalne oglądane na odpowiednim sprzęcie (monitorze o wysokiej rozdzielczości). Na przedstawionym zdjęciu można zauważyć niewielką asymetrię kręgosłupa co już może wyzwalać dolegliwości jakie Pan opisuje. Oczywiście najlepiej, aby z tym problem udać się do neurologa, a interpretacją zdjęcia powinien zająć się radiolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek2208

WITAM Proponuję rezonans magnetyczny. Dopiero po rezonansie będzie można skonsultować się z neurologiem lub neurochirurgiem. Operacja to ostateczność. Ja osobiście jestem po dwóch operacjach po pierwszej było superrrrrrrr!!!!!!! po drógiej jest tragedia nie mogę normalnie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×