Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból jąder i pomniejszenie jąder


Gość Cichociemny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem 24 lata. 2 lata temu przy okazji złapania wirusa (jakas grypa) wystąpił u mnie mocny ból jąder, który utrzymywał się 2 dni. Od tego czasu co jakiś czas ból powracał, i doskwierał przez kilka godzin, początkowo dotcyzył jedynie prawego jądra, po pewnym czasie również zaatakował również lewe jądro. Co ciekawe nigdy nie bolą mnie oba jądra jednocześnie. Średni ból występował również przy dotykaniu najądrzy. Od czerwca tego roku bóle się nasiliły - zaczęły utrzymywać się cały czas. Urolog wykonał USG, które nic nie wykazało, i zwalił to na kontuzje i siedzący tryb życia. Polecił smarowanie Altacetem oraz przyjmowanie przez tydzień Dicloberl. Niestety bóle nie ustąpiły. Dodatkowo zrobiłem badanie AFP i betaHCG w kierunku raka jader: betaHCG wyszło w normie, a AFP lekko podwyższone (7.87, przy max 5.8). Po tygodniu problem zniknął na kilkanaście dni, następnie bóle znowu powróciły. Lekarz nadal kazał zażywać Dicloberl jeżeli odczuje ból, co oczywiscie nie poprawiło sytuacji. Znowu wykonałem badania betaHCG nadal w normie, AFP skoczyło do 8,05. Przestałem brać Dicloberl, po kilku dniach ból zniknął na kila tygodni. Po tygodniu zaczęły się inne kłopoty zdrowontne - osłabienie, bóle pleców, cieżkie oddychanie, podwyższona temperatura (ok 37st C). Szereg badań i konsultacji (kardiologicznych, laryngologiczncyh, badania krwi) nie dał jednoznacznej diagnozy. Test Ellisa i póxniej Western-Blot wykryły u mnie podwyzszony poziom Igm (wczesna bolerioza), mimo ze nie miałem kleszcza ani rumienia. Po 2-3 tygodniach doszedł do tego znów ból jader. Dodatkowo zauważyłem zmniejszenie penisa w stanie spoczynku (nie w wzwodzie), oraz pomniejszenie jąder (tak mi się przynajmniej wydaje). Czy objawy wskazują na jakąś konkretną chorobę? Czy można powiązać nowe objawy z bólem jader? Czy sam ból jąder można powiązac z jakąś chorobą (np. przewlekłym zapaleniem najądrzy? ). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×