Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leukoplakia prącia


Gość a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i zauważyłem ostatnio biały nalot, lekko wypukły na napletku (jak ściągnę napletek to ten nalot mam na skórze, za główką w tym rowku). Jest to tylko z prawej strony, nie boli, jedynie gdy mam penisa w wzwodzie, ze ściągniętym napletkiem to mnie boli, nie jest tego jakoś dużo, jedno stwardniałe miejsce. Dbam bardzo o higienę, lecz jakoś na początku podstawówki miałem stulejkę. Mam pytanie: Czy to jest leukoplakia? Czy da się to wyleczyć przez obrzezanie? Czy to mżoe być od palenia fajek? (palę od jakichś 2 lat, wcześniej popalałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy to jest leukoplakia? - Raczej wątpię. Musiałbym ocenić miejscowo, aby udzielić konkretnej odpowiedzi. Może to tak uformowania mastka (normalna wydzielina napletka) lub zapalenie grzybicze - najlepiej z tym problemem skonsultować się z dermatologiem. Czy da się to wyleczyć przez obrzezanie? - Nie ma co do tego wskazań Czy to może być od palenia fajek? (palę od jakichś 2 lat, wcześniej popalałem) - Na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zaczęło mi to schodzić, tak jakby lekko sie odrywa i zmneijsza, już jest tego bardzo mało, prawie nie boli jak mam ściągnięty napletek w wzwodzie. Mógł Pan nie wspominać, że to nie od fajek, bo to był bardzo dobry pretekst do rzucenia. Nie palę już w ogólę od czasu dodania postu hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×