Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Burczenie w brzuchu przy gazach i świądzie odbytu


Gość Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cierpię na hemoroidy które 2 miesiące temu zdiagnozował chirurg ogólny badaniem per rectum. W początkach choroby pojawiła się krew i śluz wydalany ze stolcem,obecnie już przez około półtora miesiąca nie ma krwi oraz śluzu natomiast są takie objawy jak: zgaga, odbijanie się po posiłkach,burczenie a po nim gazy,kłujące krótkie bóle wokół pępka oraz w odbycie i świąd odbytu trwający do tej pory.Gdy smaruję maścią głębiej wewnątrz odbytu wyczuwam zalegający kał,stolec zazwyczaj luźny oddaję co dwa dni i muszę jeszcze dodać że moja dieta jest raczej uboga w błonnik.Moje pytanie brzmi czy moje dolegliwości są związane z hemoroidami ? czy to może coś poważniejszego Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej dolegliwości jakie Pan przedstawił nie mają nic wspólnego z hemoroidami. Radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Zgaga może być przejawem np. stanu zapalnego, refluksu górnego odcinka przewodu pokarmowego, a pozostałe objawy patologią czynnościową lub morfotyczną dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W takim przypadku możliwe, że konieczne okaże się pogłębienie diagnostyki o np. USG jamy brzusznej, gastroskopię lub nawet kolonoskopię. Gastroenterolog po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiedni, dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×