Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i opuchlizna kolana po urazie i zszywaniu


Gość kamil12399

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil12399

Witam, Mam na imię Kamil i mam 17 lat. W środę miałem wypadek na rowerze na skateparku. Upadłem na lewe kolano i rozcięła mi sie skóra. Panowie od skateparku nałożyli mi opatrunek i udałem się do szpitala. Nałożono mi tam 4 szwy i nie prześwietlono nogi. Jak wróciem ze szpitala do domu, noga zaczęła mnie strasznie boleć i ból trwa do dziś. Nie jestem w stanie podnieść nogi nawet na cm. Kolano jest sluchnięte jak balkon. Używałem maści ibuprom a teraz reparil oraz wziąłem leki homeppatyczne, lecz niestety nic to nie pomaga. Co powinienem zrobić? Udać się jeszcze raz do szpitala? Czy po prostu przeczekać te 2 tyg. na zdjęcie szwów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W sytuacji pojawienia się nowych objawów Powinien Pan niezwłocznie udać się ponownie do lekarza. Konieczne będzie wykonanie badań dodatkowych. Zwlekanie z wizytą u lekarza może skutkować nasileniem dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podobny uraz miałem 9 miesięcy temu.Kolano zostało przecięte przez zębatkę rowerową.W szpitalu zostały założone szwy i wykonano zdjęcie.Objawy to silna opuchlizna i ból okolicy kolana.Po zdjęciu szwów nie mogłem w pełni zginać kolana a co dopiero zrobić pełnego przysiadu.Poprosiłem o skierowanie na rezonans magnetyczny na który sie czeka średnio 5 miesięcy (prywatnie do 2 tygodni ale cena 550 zł-i tj.POLSKA). Okazało sie że mam cechy naderwania,zerwania przyczepu bliższego ACL. Moge tylko doradzić Tobie i wszystkim żeby nie pozwalać lekarzowi na odsyłaniu Was z *kwitkiem* macie prawo do wszystkich badań!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×