Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wykręcona noga do zewnątrz w kolanie


Gość Urazik*)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas gry w piłkę nożną doznałem urazu. Kolega mocno strzelał na bramkę, ja chciałem wybić piłkę wewnętrzną częścią stopy jednak strzał był na tyle silny ze wykręcił mi nogę (częściowo zgiętą w kolanie ponieważ piłka leciała na wysokości +/-50cm) na zewnątrz. Bolało na początku ale po czasie już mogłem normalnie grać z lekkim bólem ale w ogóle o nim nie myślałem. Od czasu zdarzenia minął tydzień myślałem, że ból ustąpi ale nie ustąpił a nawet wydaję mi się że boli ciut bardziej. Nie jest to jednak jakiś silny ból. Chodzę normalnie do pracy, po mieście choć w 100% kolano nie jest sprawne. Nie mam ani napuchniętego ani nic. Żadnych objawów zewnętrznych poza tym bólem. Ból odczuwam w momencie gdy chce mocno rozprostować nogę, bądź jak bym chciał złapać ręką stoę nie uginając kolan. Co to może być? Czy przejdzie samo? Miałem iść do lekarza ale jemu powiedziałbym to samo co wam tutaj, można to tylko opisać a nie można zobaczyć. Znając ortopedę w moim mieście to pewnie powiedziałby magiczne hasło: gips. Gość wszystko pakuje w gips taki ot spec. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Najprawdopodobniej ból jest następstwem powstałego urazu. Oprócz zebrania wywiadu lekarz zbada staw kolanowy oraz skieruje na badania dodatkowe (RTG, USG). Na podstawie otrzymanych wyników możliwe będzie postawienie diagnozy oraz ustalenie dalszego postępowania. Wizyta u specjalisty ortopedy wydaje się być nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×