Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Asymetria OSI nachylenia jąder względem podłoża


Gość Adam Ś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przeglądałem dobre kilka godzin przeróżne fora i ilustracje ale niestety nigdzie nie natknąłem się na sytuację taką jaka występuje w przypadku moich jąder. Tak jak większość mężczyzn z tego co zauważyłem - po tej kilkugodzinnej lekturze - moje jądra również nie wiszą w mosznie na tym samym poziomie, jądro prawe jest większe (i zawsze było) od lewego oraz lewe jądro znajduje się trochę bardziej z tyłu niż prawe lecz nie to jest - tak jak napisałem we wstępie - przyczyną dla której zawracam Państwu głowę. Bardziej martwi mnie fakt taki, że po wnikliwej analizie zauważyłem, że dodatkowo oba jądra nachylone są niesymetrycznie względem osi podłoża. Konkretyzując - czubek owalu lewego jądra idzie ku górze patrząc z przodu na człowieka natomiast czubek owalu lewego jądra idzie ku dołowi. O co konkretnie chodzi zaznaczyłem na ilustracji którą znajduje się w linku poniżej. Dodam jeszcze, że lewe (mniejsze w moim przypadku) jądro zawsze w sytuacjach stresowych czy w czasie zimna, kaszlu, wysiłku fizycznego czy lekkiego napinania mięśni zawsze chętniej, szybciej i wyżej lubi uciekać niż prawe a w prawym natomiast czasami odczuwam lekkie bóle szczególnie gdy o nich myślę (tu mogę być akurat przewrażliwiony i stąd takie doznania lecz wolę o tym również wspomnieć).Do 7 rokj życia jądra znajdowały się w brzuchu dopiero krótko przed zabiegiem na zasadzie cudownego zbiegu okoliczności zstąpiły do moszny. Czy to wszystko co napisałem powyżej to stan którym powinienem się martwić czy nachylenie jąder względem podłoża jest również anatomiczną różnorodnością i indywidualną cechą człowieka czy jest to stan chorobowy ? Dodam, że moszna ma jednolity kolor i strukturę oraz jądra też wydają się być jednakowo sprężyste i gładkie. Bardzo proszę o odpowiedź.. gdyż jestem nie lada zmartwiony a do urologa kolejki długie... Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na Państwa odpowiedź... Poniżej link do ilustracji http://img850.imageshack.us/img850/6210/rqgd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Na podstawie załączonego opisu nie można potwierdzić jak również wykluczyć występowania patologii. W celu weryfikacji poprawności budowy narządów układu rozrodczego powinien Pan udać się do specjalisty urologa. Do poradni urologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie od lekarza medycyny rodzinnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Doktorzę za bardzo szybką odpowiedź. Tak też uczynię. Mam nadzieję że obejdzie się bez przysłowiowego *krojenia* i okaże się to być tylko moją cechą anatomiczną... to chyba ostatnia rzecz jaką mężczyzna chciałby przechodzić w swoim życiu (sfera genitalii to ostatni bastion prywatności dla mnie ale zrobić...) jeszcze raz dziękuję - nie sądziłem, że uzyskam odpowiedź w ciągu godziny i jeszcze o tak późnej porze od lekarza *) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×