Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku badania USG stawu kolanowego


Gość mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o ocenę co sądzicie o tym badaniu. Usg lewego stawu kolanowego: prawidłowa ilość płynu w stawie. Więzadła poboczne, więzadło rzepki, przyczep dalszy mięśnia czworogłowego uda bez cech uszkodzenia. Lateralizacja rzepki w badaniu dynamicznym: 8,5 mm. Łąkotka boczna_obszar o obniżonej echogeniczności nad rogiem przednim i częściowo - trzonem - torbielka rogu przedniego łąkotki bocznej - Łąkotka rozwarstwiona. Łąkotka przyśrodkowa bez cech uszkodzenia. Więzadło krzyżowe przednie, więzadło krzyżowe tylne bez cech uszkodzenia. Chrząstka szklista o gładkich zarysach. Dół podkolanowy bez zmian. Ortopeda w poradni zinterpretował te badanie, iż łąkotka nie kwalifikuje się do wycięcia i skierował mnie na rehabilitację. Nie dyskutowałbym z tym gdyby kolano mnie nie bolało. Niestety boli mnie codziennie, i nie wiem czy to jest dobra droga. Poza tym, ten lekarz ma opinię raczej leniwego. Ja też odniosłem takie wrażenie, ponieważ pod koniec lutego skręciłem i naderwałem staw skokowy (kod rozpoznania na ostrym dyżurze: S93.4). Zwróciłem się do lekarza o konsultację ponieważ minęło już trochę czasu, a kostka jest cały czas znacząco powiększona i boli. To wystawił skierowanie na rehabilitację. Nie chciał obejrzeć stawu, ani dokumentu z ostrego dyżuru. Rozpoznanie na skierowaniu od ortopedy: M22.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×