Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk na pień trzewny i Hashimoto


Gość Młoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od 1,5roku mam niesamowite bóle brzucha.n początku ból był zlokalizowany po lewej stronie śródbrzusza,teraz już wszędzie.Diagnozy były różne skończyło się na ucisu pnia trzewnego przez odnogę przepony i graniczny kąt tętnicy krezkowej górnej oraz hashimoto.Mam skierowanie do chirurga naczyniowego i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem. Mam zespół ucisku pnia trzewnego, lekarz stwierdził go podczas badania USG jamy brzusznej. Skierował mnie na klinike na ul Banacha do Warszawy. Czekam na konsultacje z prof. Szmidtem który ostatecznie potwierdzi wszystko i poda termin operacji. Ja od kilku lat mam problemy z bólem brzucha, zawsze mnie bolał ale myslałam że to normalne. Od około roku zaczełam mieć problemy z jedzeniem. Tzn pokarm nie mógł mi się przemieścic z przełyku do żołądka, tak jakby tam coś blokowało, w ciągu kilku miesięcy zaczęło mi to gorzej doskwierać, w ogóle nie mogę jeść żadnych stałych pokarmów ponieważ tam coś *blokuje* i teraz już wiem co to: PIEŃ TRZEWNY! Mam zwężenie na 70%, strasznie sie z tym czuje, bo ciągle mam bóle brzucha, żoładka, strasznie mi się odbija nawet gdy jestem na czczo, a już nie powiem gdy cokolwiek zjem, do tego idą w parze gazy, wzdęcia, zaparcia i biegunki których mam już dość... Podczas gastroskopi stwierdzono zapalenie błony śluzowej żoładka, brałam antybiotyki - trochę przeszło. Ale bez operacji się nie obejdzie. Napewno zrobią Ci gastroskopie i USG jamy, jeśli stwierdzą zwezenie to napewno będzie czekać Cię operacja tak jak mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół uciskowy pnia trzewnego to bardzo poważna dolegliwość, którą lekarze nie potrafią zdiagnozować. jedyną panią doktor, która zna się na ZUPT jest dr Ponikwicka, wspaniała lekarz z niesamowitą wiedzą, kompleksowym podejściem do pacjentów i trafną diagnozą, a najlepszym fachowcem, który potrafi to operować jest prof. Szmit na Banacha. ZUPT może latami wyniszczać organizm, można mieć najróżniejsze, dziwne objawy np, anemię, arytmię serca, tachykardię, bóle brzucha, złe wchłanianie wit B, niedoczynność tarczycy, nawet depresję, zaburzenia psychiczne. Jeżeli masz którykolwiek z tych dolegliwości zgłoś sie po poradę do dr Ponikwickiej w Cepeleku, nie bagatelizuj tego, nie leczony ZUPT prowadzi do totalnego wyniszczenia organizmu i śmierci. Wszystko to piszę na podstawie własnego doświadczenia, dwa lata temu miałam operacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż mial operacje 3 marca 2014 roku na zespół ucisku pnia trzewnego pytajac lekarza operacja udana lecz bóle nie ustapiły lekarze mowia ze moze tak bolec przez pewien czas a moze nadal jestesmy w punkcje wyjscia i juz druga operacja była zle zdiagnozowana pomocy jak sie czuliscie po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja jestem po operacji wyrostka i prawdopodobnie tez z tego powodu, od pół roku mam silne bóle brzucha co miesiąć, trafiam za kazdym razem na sor, wyniki dobre a nadal boli, w TK wyszła choroba dunbara, ale lekarze podeszli do tego sceptycznie ze do wada wrodzona i nie do interwencji chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również został zdiagnozowany zespół ucisku pnia trzewnego.Zastanawiam się czy poddać się operacji,gdyż bóle brzucha nie są aż tak dokuczliwe.Kogo polecacie w celu ewentualnego leczenia i dalszych konsultacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×