Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i opuchlizna kostki po złamaniu kości śródstopia


Gość Reszkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, We wrześniu miałam złamanie piatej kosci śródstopia, bez przemieszczenia. Zaraz po złamaniu najgorzej wygladała kostka ponieważ cała krew(?) poszła na nią i miałam taką wielką gulę wielkości jabłka. Pojechałam na izbę, zrobili zdjęcie niby staw był cały, nieuszkodzony. Noga w gips wiadomo, stwierdzili że nie będą mi skręcać nogi na śrubki, z czego ise ucieszyłam. 3 tyogdnie noga w pełnym gipsie, 2 tygodnie noga w szynie. Po 6 tygodniach chodziłam w miarę normalnie podpierając się kulami. Niestety nie poszłam na ostanią wizytę bo miałam paskudną grypę, ale doszłam do wniosku że skoro noga nie boli, nie jest opuchnięta w miesjcu złamania to znaczy że wszystko jest ok. Noga wygladała prawie jak przed złamaniem. No własnie prawie, poieważ cały czas dokucza mi ta kostka. Jest kwiecień a ona nadal pobolewa jak dużo chodze, rano w tej nodze jak tylko wstanę mam trochę sztywne palce, to uczucie mija bardzo szybko. Teraz chodze na siłownie i gdy biegam dłyżej niż 3 minuty na biezni to kostka boli, jak zejdę i przesiadę isę na rowerek to ból mija. Oprócz bólu kostka jest lekko opuchnięta, na ostatniej wizycie u ortopedy mówiłam mu o tym ale on stweirdził że to dlatego, że miałam nogę w gipsie. Prosze mi powiedzieć czy to jest normalne ( nigdy wcześniej nie miałam nic złamane) czy jednak powinnam się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Powinnaś pójść na zabiegi fizjoterapeutyczne tej nogi, ja miałam podobny uraz i niestety mi noga tez puchnie jak ja nadwyreze np na obcasie czy cos, ja mialam magnetronik, masaze wodne i cos jeszcze i troszke jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×