Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie kolana a długi termin do ortopedy


Gość abaqus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat, uszkodziłem prawdopodobnie na nartach kolano. Pisze prawdopodobnie, bo zaczęło mnie boleć w stawie po ponad tygodniu od takiego nieprzyjemnego upadku (potem jeszcze 2 razy byłem na nartach zanim pojawił się ból). Lekarz pierwszego kontaktu podchwycił tezę o narciarskiej przyczynie, mówiąc ze do 2 tygodniu taki uraz możne dać znać. Dał mi skierowanie do ortopedy, a doraźnie zapisał maść Ketonal i pastylki Aglan+Pantopraz. Problem w tym, ze najbliższy termin na jaki mogę liczyć do ortopedy to druga połowa kwietnia, a z moją nogą, pomimo leżenia przez całe święta w łóżku wcale nie jest lepiej. Tzn. ból w samym stawie przy każdym ruchu przeszedł, ale pojawił się problem z prostowaniem nogi w kolanie. Tzn. nawet gdy robię to bez obciążenia na nodze, np. leżąc, to pełne wyprostowanie nogi wiąże się ze sporym wysiłkiem, a pod obciążeniem (na stojąco) dodatkowo pojawia się ból tuż nad kolanem. Tak więc strasznie kuleję przy każdym kroku. Moje pytanie brzmi, co mam w takiej sytuacji robić? Taki uraz znacznie utrudnia mi funkcjonowanie, nawet nie wiem co mi jest (ktoś ma jakieś przypuszczenia, choć zdaje sobie sprawę, że przez internet to tylko takie gdybanie?) i przecież nie mogę leżeć tygodniami w łóżku czekając na termin do ortopedy. Jak mam funkcjonować, przecież muszę do pracy chodzić? I wreszcie, najważniejsze, czy taki odległy termin wizyty nie wpłynie na wytworzenie się jakiegoś trwałego urazu kolana? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W przypadku nasilonych dolegliwości bólowych powinien Pan niezwłocznie udać się do najbliższej urazowej izby przyjęć lub szpitalnego oddziału ratunkowego. Po zbadaniu przez lekarzy możliwe będzie postawienie diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×