Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból kolana


Gość rose

Rekomendowane odpowiedzi

Po wstaniu rano z łóżka zmagam się z bólem kolana. Dzień wcześniej nic nie doznałam żadnego urazu itp, jedynie trochę chodziłam. kolano boli mnie przy staniu i mocnym wyprostowaniu, przy kucaniu i mocniejszym zgięciu, jest to ból umiejscowiony (lewe kolano), z boku, po zewnętrznej stronie. dodam również, że boli mnie to miejsce również przy dotyku, czuję wówczas ból taki jak przy silnym stłuczeniu czy siniaku. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Najprawdopodobniej ból występuje na tle urazowym. Być może doszło do urazu, którego Pani nie zauważyła, lub potencjalnie niegroźne zdarzenie początkowo nie dawało objawów. W celu weryfikacji przyczyny dolegliwości powinna Pani udać się do specjalisty ortopedy, który po zleceniu badań obrazowych będzie mógł postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat i od jakiegoś tygodnia boli mnie prawe kolano, dokładnie pod. Wcześniej już miałam problemy z nim, 3 lata temu miałam robioną artroskopie (przecięcie fałdu). Po operacji było ok, czasami bolało, ale nie wpływało to na moje życie, funkcjonowanie, były momenty kiedy w ogóle nie czułam bólu, tylko po jakimś wysiłku fizycznym typu bieganie. Aż do czasu... Jakoś tydzień temu na w-fie grałam w badmintona, wróciłam do domu i wszystko było ok. Dopiero pod wieczór poczułam silny ból który promieniował aż do biodra. CIeżko mi się chodziło. Rano, ból nie minął i pojechałam do lekarza rodzinnego który dał mi skierowanie do ortopedy i na RTG. Lekarz (swoją drogą w ogóle się nie zainteresował) stwierdził, że jest ok, i zapiał mi rantudil retard, i powiedział że jak za 3 tygodnie nie przestanie boleć to mam się jeszcze raz zgłosić. (RTG nic nie wykazało). Problem w tym, że ja tak długo nie wytrzymam, ból jest dość silny i do tego doszedł ból łydki. Łydka jest, spięta i czuje jak by coś w niej było. Co to może być, powinnam poczekać czy zgłosić się do lekarza ? Z góry dziękuję za pomoc *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×