Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew po oddaniu kału i ból wątroby


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od dłuższego czasu (kilka lat) przy załatwianiu, pojawia się krew w kale, nie jest to zjawisko codzienne, a okresowe. Wydaje mi się że najczęściej występuje to wtedy, gdy zjem coś smacznego i ciężkostrawnego, tłustego. Chciałbym dodać, że w dzieciństwie (ok. 9 roku życia) miałem wycięty wyrostek, operacja nie przeszła gładko, wyrostek był rozlany i o mało co nie zmarłem, po operacji również były komplikacje, t.zw. obce ciało. Lekarz wtedy powiedział, że powinienem radykalnie zmienić dietę i tryb życia, bo w przeciwnym razie, w przyszłości czeka mnie przeszczep wątroby. Trybu życia ani diety nie zmieniłem. Wracając do problemu, Krew pojawia się przeważnie po skończeniu oddawania potrzeby, na odbycie. Rzadziej występuje zabarwienie stolca krwią. Zawsze jednak towarzyszy temu, ból wątroby, trzustki (lub czegoś w tej okolicy po lewej i prawej stronie) albo niestrawność, zaparcie, lub rozwolnienie, rzadziej ból żołądka. Z tego co jeszcze zauważyłem, to średnica kału jest nieco mniejsza niż kiedyś, choć mogę się mylić, oraz kał (kiedy nie jest zabarwiony krwią) jest przeważnie jasny. Od kiedy mieszkam w Wielkiej Brytanii, ból wątroby (lub czegoś co jest na tej wysokości po lewej i prawej stronie) odnotowuję coraz częściej. Ale to pewnie przez tutejsze jedzenie. Poza tym gdy pojawia się owa krew nic innego mnie nie boli, nie mam żadnych innych objawów. Wiem że może ten temat gdzieś już był, jednak proszę o pomoc i o prawdopodobna diagnozę na podstawie powyższych danych, co to może być. Będę bardzo wdzięczny. dziękuję i pozdrawiam X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×