Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nagłe biegunki i ból w lewej górnej części brzucha


Gość aldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój mąż ma 28 lat i od około 5lat męczą go bóle w dole brzucha, wzdęcia i gazy (uczucie bulgotania), występujące prawie po każdym posiłku, które kończą się natychmiastowym i nagłym skorzystaniem z toalety, a stolec jest luźny, wodnisty o charakterze biegunki. Zdarza się to nawet 3 razy dziennie. Wczoraj pojawił się kujący, uciskający, rozdzierający ból w lewej górnej okolicy brzucha, w jednym punkcie, na lewo od żołądka, jakby w okolicy śledziony i zgięcia lewego okrężnicy, który ustępuje podczas leżenia, a nasila się podczas wstawania, prostowania, rozciągania tułowia. Ból nie minął przez noc, trwa nadal. Nigdy wcześniej taki rodzaj bólu nie pojawił się. Dodam że mąż ma zdiagnozowaną chorobę refluksową żołądka, oraz przyjmował antybiotyki na helicobacter pylori,miał nadżerki żołądka, a było to jakieś 3 lata temu. Czy to może być zespół jelita drażliwego i/lub zapalenie jelita grubego(wrzodziejące), ze względu na ten inny rodzaj bólu. Co należy zrobić i do jakiego lekarza się udać. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra04

Bóle z lewej strony i biegunki miałam też. Próbowałam diety eliminacyjnej. Najpierw wykluczyłam gluten a po dwóch latach również jaja i drób . Teraz nie mam biegunek i nie odczuwam bólów. Dieta bezglutenowa jest łatwa do zorganizowania ale bez jaj i drobiu duzo trudniejsza . Te bóle pochodzą chyba od produkcji przeciwciał przez śledzionę . Sama śledziona nie boli ale boli powiększająca się błona powlekająca śledzionę , która pod wpływem produkcji przeciwciał powiększa się . Może niezbyt fachowo to wyjaśniłam b bo nie jestem lekarzem ale przypuszczam ,że tak jest . Byłam z tym u lekarza ale powiedział ,że z lewej strony nie ma nic co może boleć a mogą to być nerwobóle i mam zażywać środki przeciwbólowe . Na szczęście nie uwierzyłam i wtedy zaczęłam dietę. Zajrzyj na forum dla alergików . Na lekarzy nie licz , bo kążdy powie ,że celiakia ( jakby alergia na gluten) to choroba na która zapadają dzieci . Nie koniecznie jest to reakcja na te dwa alergeny , które wymieniłam ale mogą być też inne jak np : białka mleka razem z wołowiną i cielęciną , mogą być nasiona orzechów , soja , orzeszki ziemne i jeszcze inne artykuły . Życzę cierpliwości w ustaleniu alergenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×