Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha po spożyciu alkoholu


Gość Eska 1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Eska 1990

Witam mam 22 lata 176 cm wzrostu i jakieś 70 kg i od jakiegoś roku miewam bóle z prawej strony brzucha ok 10 cm od pępka i na jego wysokości... Ból pojawia się następnego dnia po spożyciu alkoholu. W wczorajszy dzień zjadłem śniadanie,obiad no i jakieś 4 godz po obiedzie wypiłem trzy piwa wieczorem zjadłem kolacje i dziś pojawił się ból i mam tak zawsze jak dzień wcześniej wypije alkohol. Nie pije nigdy na pusty żołądek. Jeśli dzisiaj nic nie wypije jutro nie mam bólów.Nie pije często zazwyczaj w weekend. I nie wiem czym mogły by być spowodowane te bóle... Ból się nasila w zależności od dawki alkoholu im więcej dzień wcześniej wypijam tym bardziej boli następnego dnia.Proszę o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eska 1990

A wszystko zaczęło się jakiś rok temu jak wróciłem z delegacji do domu. Dużo się denerwuje od tamtej pory,nie mogę przybrać na wadze, zacząłem palić. A ból jest rożny raz taki silny ze ściskam brzuch rękoma i zginam się wpół a raz taki odczuwalny jak by coś chciało wyrwać ta prawa stronę... proszę o odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Nerwy i alkohol mogą doprowadzić m.in. do wrzodów lub zapalenia trzustki czy dwunastnicy. Te miejsce co wskazujesz moze sugerowac dwunastnice. Proponuje odstawic alkohol na minimum miesiac starac sie nie stresowac i zobaczysz czy ból przejdzie. Zdrowa dieta 0 smazonego i tłustego i wszystko powinno wrocic do normy, jak nie to gastroskopia. Zrób jeszcze próby wątrobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwunastnica lub drogi żółciowe, piwo nie jest tu najlepszym wyborem, jeśli już musi Pan pić to należy rozważyć picie wódki. Palenie i picie wystarczająco obciążają organizm. Ból może się tylko nasilać. De facto picie bez pokarmu w żołądku jest zdrowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×