Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień w pępku po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość esek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kilka dni po wypuszczeniu do domu po operacji laparoskopowej usuniecia pecherzyka zolciowego pojawila sie goraczka, dreszcze, z pepka zaczela leciec ropa. Udalem sie do chirurga, ktory stwierdzil, ze powstal ropien. Chirurg zdjal szwy z pepka, przemyl rane, zalozyl dren i kazal stawiac sie codziennie na zmiane opatruku i przeglad rany. Kolejne wizyty to przemywanie rany, podawany byl tez jakis antybiotyk miejscowy, czasem przemywanie octoniseptem, zdjeto dren. Dzis chirurg stwierdzil, ze uwidocznil sie szew otrzewnej? Chyba tak powiedzial... i ze moze byc konieczne jego usuniecie za jakies 2-3 tygodnie, zeby rana sie goila lepiej. Poki co co jakis czas leci jeszcze ropa, nie mam juz goraczki, biore antybiotyk Dalacin C oraz Trilac. Ostatnie zalecenie chirurga - brac prysznic, przemywac rane octoniseptem i 2 razy dziennie zmieniac opatrunek. Chirurg powiedzial tez, ze zwiekszone jest ryzyko przepukliny pooperacyjnej i mam nie dzwigac. Strasznie sie obawiam przepukliny. Nie moze do tego dojsc... zle znosze szpitalne realia. Prosze mi doradzic co moge ze swojej strony jeszcze robic, aby do przepukliny nie doszlo? Czy powinienem lezec raczej? Czy kilkugodzinne siedzenie przed komputerem lub w samochodzie jest nie wskazane? Moze to naiwne pytania, ale naprawde.... to sie musi skonczyc pozytywnie, bardzo mi na tym zalezy. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×