Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w poruszaniu ręką przy spazmach mięśniowych


Gość andrzej_glowacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_glowacz

Witam. moja sprawa wyglada nastepujaco, generalnie od paru lat zajmuje sie kulturystyka na silowni i pewnie stad caly problem. gdzies rok temu o tej porze zaczalem miec bole w przedramionach, zrobilo mi sie zapalenie ale zacisnalem zeby i cwiczylem na masciach i tabletkach dalej nie chcac robic przerwy (jak wtedy myslalem - zbednej). jakis czas temu jednak zwrocilem uwage ze nie moge swobodnie ruszac reka (obrot przedramienia zablokowany) oraz nadgarstkiem. generalnie otwartej dloni (w momencie gdy lokcie mam przy ciele) chocbym nie wiem jak sie staral nie bedzie rownolegle do podloza ani ukladajac dlon nachwytem ani podchwytem, po prostu zablokowana mozliwosc rotacji. mam wrazenie ze caly czas moja reka w odcinku od bicepsa do nadgarstka jest obrocona do srodka. poszedlem z tym do lekarza sportowego, nie robil przeswietlenia ani nic ale stwierdzil spazmy miesniowe ktore kilkunastoma zabiegami akupunktury, masazu, ultradzwiekow itp rozbijano mi na rehabilitacjach. czuje poprawe zakres ruchu chyba sie zwiekszyl ale nadal moje przedramie nie jest w dobrym stanie, ruch jest wciaz mocno ograniczony a na nastepne kilkanascie zabiegow1 pieniedzy nie mam. co oczywiscie bardzo uciazliwe jako dla sportowca nie moge cwiczyc, efekty i kilogramy wypracowane przez lata szybko leca, psychika wariuje bo takiej przerwy od treningow nie mialem bardzo dawno ale chocbym chcial to nawet bicepsa nie zrobie normalnie tylko jakimis dziwnymi uchwytami bym musial (bo ciagne tak bardziej przedramieniem, jego wewnetrzna strona ktora puchnie, zewnetrzna jakby nie pracowala w ogole i tak krzywo to nie ma sensu robic bo poglebie problem) co w tej sytuacji moge zrobic skoro wizyta u ortopedy to koszt ok 200 zl, a naczytalem sie o jakis zwyrodnieniach kosci promieniowo lockiowych i innych schorzeniach. te zmiany ktore mam w stawach sa odwracalne? jesli tak to jak i czy tylko operacyjnie ? prosze o pomoc i wszelkie rady ! z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×