Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesienie lordozy przy przepuklinie jądra miażdżystego kręgosłupa


Gość Naitsabes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Naitsabes

Witajcie, mam 27 lat. Jestem osoba wysportowaną. W połowie czerwca dźwignąłem kolegę na wieczorze kawalerskim. Ból wystepował przez około 10 dni i ustąpił po masażu fizjoterapetycznym. Ból powrócił na koniec sierpnia i po treningu na trampolinie na koniec paździenika. Od końca września chodzę regularnie raz w tygodniu do bardzo dobrego chiroptkatyka, osteopaty i fizjoterapeuty w jednym. Ten nastawił mi kregosłu tak, że ból przeszedł. Teraz czuje tylko czasem delitkatne kłócie w lewym kolcu biodrowym z tył i czuję się trochę przekrzywiony na prawo. Te objawy nie są jednak bardzo doskwierające. Problemem dla mnie jest wynik badania Rezonansu mag. Oto on: Badanie MR odcinka lędzwiowego kreg. uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy. Na poziomie L4/L5 lewoboczna przepuklina jądra m. zwężająca krytycznie lewy otwór m/kręgowy. Na pozimie L5/S1 tylka przepuklina uginająca worek oponowy i zwężająca światło kanału kręgowego. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości, rdzeń bez zmian ogniskowych. Zaznaczam, że nie mam żadnych promirniowań i staram się cwiczyc regularnie ginmnastykę i pływanie na basenie. Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×