Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w kolanie przy uszkodzeniu łękotki i zwężeniu szpar stawowych


Gość joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 41 lat. Problem z kolanem pojawił się około dwa i pół roku temu. Początkowo tylko pobolewało troszkę. Z czasem ból był silniejszy udałam się do lekarza ortopedy, który po pierwszym badaniu stwierdził uszkodzenie łękotki. Badanie rtg wykazało przyśrodkowe zwężenie szpar stawowych, zaostrzenie krawędzi powierzchni stawowej podstawy rzepki, wolne ciała stawowe natomiast MR płaski typowy ganglion dołu podkolanowego 5mm w wymiarze ap komunikujący z jamą stawową. Dodam jeszcze że mój lekarz prowadzący po obejrzeniu zdjęć z RM powiedział że mam bardzo cienką łękotkę i pustą w środku co bardzo rzadko się zdarza mam uważać bo w każdej chwili może pęknąć. Czekam na artroskopie, lekarz nie wyklucza osteotomii. Pod koniec listopada dostałam Diprophos do stawu lekarz uprzedził o działaniu tego leku. Noc była nieprzespana ale przestało boleć jednak od kilku dni mam bóle mięśni uda i podudzia. Najgorzej jest gdy ból umiejscawia się w kolanie, boli jak przy skurczu, przeszywa całe kolano, z tym że to nie skurcz. Gdy chodzę to czuję jak coś przeskakuje w kolanie, kolano jest obrzmiałe i jakby drętwe, natomiast mięśnie są napięte i obolałe nieraz wydaje się jakby były wyrywane po pasemku towarzyszy temu kłucie. Chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego czy tylko za bardzo obciążam kolano i występuje ucisk na jakiś nerw proszę jeszcze o bardziej czytelną interpretację moich wyników. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×