Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po urazie rzepki


Gość Zularek

Rekomendowane odpowiedzi

15.08.2010r doznałem urazu. Spadłem z 3 metrów na zgięte kolano(rzepkę). Ogromny ból, brak czucia od kolana w dół, nie mogłem w ogóle podnieść nogi. Udałem się do szpitala im.Jurasz w Bydgoszczy, gdzie trafiłem na niemiłego pana doktora X. Wysłał mnie na rtg, po czym zrobił punkcję kolana(dwie, duże, pełne wręcz czarnego płynu strzykawki) i założył gips na 6 tygodni(wieloodłamowe złamanie rzepki). Po tygodniu miałem zjawić się u ortopedy na kontroli i tak też uczyniłem(Szpital Wojskowy w Bydgoszczy). Lekarz zlecił rtg, obejrzał zdjęcie i było wszystko ok. Po długich 6 tygodniach zrobiono RTG, i zdjęto gips. Lekarz powiedział mi że mam dwudzielność rzepki ale wszystko ładnie się zrosło. Naturalnie zanik mięśnia czworogłowego i rehabilitacja. Wszystko raczej zakończyło się sukcesem. Przez dwa lata często odczuwałem ból w kolanie, jak grałem w kosza to po minucie coś przeskoczyło mi w nodzę, był ból ale jakoś po kilku dniach przechodziło. Nastąpił dzień 23.05.2012r. Schodząc normalnie po schodach poczułem ogromny ból i wyskoczyła mi rzepka(pojawił się też taki siniak, dziwna plama). Od razu wybrałem się na urazówkę do Szpitala im.Biziela w Bydgoszczy. Lekarz założył mi chłodzący opatrunek, z jakimś tam kwasem i powiedział że potrzebuję stabilizatora i za tydzień mam się wybrać na kontrolę. Więc kupiłem taki zwykły stabilizator który trzymał mi rzepkę i po tygodniu wybrałem się do Szpitala Wojskowego(tego samego ortopedy u którego byłem dwa lata temu). Wysłał mnie na USG. Na USG czekałem tydzień i wynik był taki : Niewydolność troczków bocznych, bez uszkodzeń łękotki, nieznaczna stabilność przednia - poszerzenie przyczepu piszczelowego ACL, zanik mięśnia czworogłowego(głowy przyśrodkowej). Lekarz powiedział że troczki trzeba operować i dał numer telefonu na Chirurgię Urazową abym umówił się na konsultacje. W szpitalu wojskowym termin konsultacji przydzielili mi na 23 sierpnia 2013roku... Więc załatwiłem prywatnie wizytę i jednego ortopedy, pana Y. Powiedział że operacja powinna być dwa lata temu, i że on nie będzie po kimś błędów poprawiać, ale zlecił mi ortezę zegarkową(o wiele lepiej się w niej czuję niż w zwykłym stabilizatorze). Naszczęście po tej całej akcji mama przyjaciela załatwiła mi konsultacje w Szpitalu Wojskowym w ciągu tygodnia. Lekarz powiedział że nie chce od razu operować, że to zbyt inwazyjne i umówiłem się z nim na trzy zastrzyki Fermathron, oraz zapisał mi krioterapie,ters,terapuls i elektrostymulację. Po zastrzykach wysłał mnie na rezonans magnetyczny, wynik rezonansu : chondromolacja II stopnia, rzepka przyparta o dół międzykłykciowy oraz więzadło ACL wygojone po przebytym urazie(wręcz pewne iż 2 lata temu poszło mi to więzadło no ale doktor X nie pomyślał logicznie że upadając z 3 metrów mogłem je uszkodzić i zalecił tylko RTG a nie USG ...). No ale wrócmy to wyniku rezonansu. Lekarz konsultował się z trzema specjalistami z chirurgi urazowej szpitala wojskowego i powiedział że jest mu przykro ale nie są wstanie nic zrobić. Więc chodzę do niego po skierowanie na elektrostymulację,ters i jonizację(coś tam wapniowe... nie pamiętam dokładnie nazwy). Ból codziennie kolana jest okropny, gdy siedzę ze zgiętym kolanem to wytrzymam maks 3 minuty bo po prostu aż mnie rwie. Chodzę ze stabilizatorem, bo jak zrobie spacer bez to na rzepce pojawia się siniak i ogroooomny ból. Lekarz zapisał mi też Zaldiar(35mg tramadolu + 325mg paracetamolu). Wziąłem tabletkę, ból nie ustąpił, kolejną, kolejną... aż połykałem piątą... W głowie mi się kręciło, czułem się okropnie a ból kolana nie ustąpił. Proszę o pomoc, zdaje mi się że będę potrzebował endoprotezy, ale jak wygląda to z NFZ ? Niestety nie stać mnie na nią, mam dopiero 20 lat i studiuję, mieszkam sam z mamą... Czy można gdzieś zapisać się w kolejce ? Albo może pan Doktor będzie miał pomysł jak zaradzić tej nodze ? Dziękuje bardzo i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×