Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk na udzie przy bólu i pieczeniu


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Około 4 tyg. temu zaczęłam odczuwać delikatne pobolewanie po wewnętrznej stronie uda, najprawdopodobniej mięśnia. Nie było ono bardzo dokuczliwe ani utrudniające poruszania się. Po około tygodniu w ciągu dnia zaczęłam odczuwać pieczenie w tym miejscu (miejscowe, nie całego uda), później pojawiła się niewielka opuchlizna w tym miejscu, miękka, ale tkliwa, piekąca przy mocniejszym dotyku. Wybrałam się na USG tkanki podskórnej, obawiając się, że zaczyna mi coś rosnąć pod mięśniem, jednak usg nie wykazało zmian typu guzek, obrzęk, krwiak, prawidłowo oceniono także przepływ krwi w żyle, włókna mięśniowe bez zmian, niepowiększone węzły chłonne w pachwinach. Uspokoiłam się, ale mimo wszystko przez tydzień, półtora smarowałam to miejsce maścią przeciwzapalną dostępną w aptece bez recepty. Pieczenie po tym czasie znikło, miejsce nie jest tkliwe przy dotyku, natomiast niewielki obrzęk w tym miejscu pozostał. Badania krwi (morfologia, CRP, OB) w normie. Czy badanie USG mogło coś przeoczyć, czy w tym miejscu może się jednak rozwijać coś niepokojącego? Jak dotykam wyczuwam jedynie gładki mięsień, żadnego zgrubienia czy bólu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×