Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rwący ból przy skręceniu stawu skokowego


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, 13.11 doznałam skręcenia stawu skokowego i zerwania więzadła w prawej nodze w kostce. Pojechałam na ostry dyżur, zrobiono prześwietlenie, stwierdzono to co powyżej napisałam. Na nogę został założony pół gips ( od spodu stopy i z tyłu łydki, przód nogi nie jest w gipsie ). Dostałam leki : Fragmin - zastrzyki, Cyclo3Fort. Od wczoraj 18.11 lekko pobolewa mnie noga, kostka i promieniuje ból od kostki aż do kolana. Dziś *rwie* mnie noga jak na zmianę pogody *-) Czasem też drętwieje. Czy to normalne ? Normalne że noga w gipsie jednak boli ? Czy powinnam raczej leżeć czy mogę chodzić o kulach ? Oszczędzać nogę ? Czy na tym gipsie można lekko stawać, czy chora noga musi być cały czas w górze i nie może dotykać ziemi ? Pytam, ponieważ lekarz na ostrym dyżurze jednak nie był zbyt rozmowny. Co zazwyczaj się dzieje po takim urazie ? Rehabilitacja ? Jakaś szyna ? Niektórzy mi mówią że gips na dwa tygodnie to coś za krótko... Z góry dziękuję za odpowiedź, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pani opierać nogę na podłożu jednak nie obciążać jej ciałem, ból może być spowodowany wieloma czynnikami jednak ma Pani leki przeciwkrzepliwe, więc najgorsze powikłania są z dużym prawdopodobieństwem wykluczone. Możliwe, że miała Pani niefizjologicznie ustawioną nogę w stawie kolanowym - takie objawy jak najbardziej. Proponuję ewentualnie w razie wątpliwości przedłużenie czasu do 3 tygodni, dłużej nie ma to uzasadnienia(jeśli ma Pani mniej niż 50 lat) Uraz nie powinien mieć większych konsekwencji, raczej sama wróci Pani do odpwiedniego poziomu aktywności stopniowo po zdjęciu gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przeciwbólowo stosuję od dziś apap, ponieważ taki rwący ból nie należy do najprzyjemniejszych. Wizytę w poradni mam 30.11 będzie to 15 dzień gipsu, być może lekarz zaleci przedłużenie gipsu... Mam 23 lata. Rozumiem, że takie bólę i drętwienia nie są niczym niepokojącym i nie mam się czym przejmować na zapas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosuje Pani leczenie antykoncepcyjne powinno być ono zarzucone na okres noszenia opatrunku. Drętwienie może wskazywać na zaburzenia ukrwienia, jednak jeśli stopa jest ciepła tak jak druga to nie ma podstaw do niepokoju, w przeciwnej sytuacji należy zgłosić się do szpitala celem oceny przepływów w naczyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×