Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie przewlekłego zapalenia żołądka


Gość rafal

Rekomendowane odpowiedzi

4 miesiace temu stwierdzono u mnie H.pylorii i zapalenie zoladka. mialem gastroskopie druga w poprzednim tygodniu i zapalenie wciaz jest. 2 badania( kal i jedna probka z zoladka) wskazuja ze h.pylorii juz nie ma. jeszcze mam test oddechowy. mam pytanie bo mecza mnie wielkie wzdecia po posilku , rano budze sie pelny, nagazowany , ile moze trwac leczenie takiego zapalenia? juz nie daje rady czasami... ciagle wzdecia. jak odlozylem PPI chyba zaczalem lepiej trawic troche i przede wszystkim szybciej. ale lekarz znow mi przepisal 40mg. czy ktos wie ile trwa leczenie ? i czy warto/nie warto jest brac PPI? wspomne ze stosuje diete + zero uzywek. do tego dochodza zatwardzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą proszę czekać do wyniku badania oddechowego, jeśli i ono będzie negatywne należy rozważyć zmniejszenie dawki IPP do 10-20mg, leczenie przewlekłego z. żołądka jest długotrwałe i wymaga zdiagnozowania przyczyny. nierozsądne byłoby długotrwałe stosowanie jedynie IPP (powyżej 3-4 m-cy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wyniki histopatologiczne i antrum : zapalenie korpus: zapalenie przewlekle z minimalnym zapaleniem (inflammation ) Czy ktos ma jakies doswiadczenia ile czasu sie to leczy ??? PPI juz biore ponad 4 miesiace wiec zdecydowalem sobie obnizyc na 20mg po test wydechowy mam miec conajmniej tydzien bez PPI a ostanio jak odstawilem to mialem wielka zgage a juz mam zapalenie ( moderate chronic no active inflamation )przelyku wiec nie chce tego pogarszac po odstawieniu zgaga Czy moge cos jeszcze zrobic oprocz diety i czekania ? Sa jakies leki ktore zmniejszaja zapalenie etc ? wizyte u lekarza specjalisty mam dopiero w styczniu ( 10 tygodni czekania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×