Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabiegi rehabilitacyjne przy lordozie kręgosłupa i osteofitach


Gość Wiesia

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromna prośba. Nikt nie chce mi dokładnie określić jakie zabiegi rehabilitacyjne mogą mi pomóc. Proszę jeżeli to możliwe na podstawie moich badań określenie jakie zabiegi mi pomogą a jakie mogą zaszkodzići Mam skierowanie na rehabilitację ZUS-owską Nie jestem pewna jakie mogę mieć zlecone zabiegi żeby mi nie zaszkodziły a pomogły. W wynikach rezonasu magnetycznego stwierdzono u mnie: kręgosłup lędźwiowy - lordoza lędźwiowa nieco spłycona, guzki schmorla, w trzonach I3 i L5 zmiany morfologii naczyniaków, osteofity krawędziowe, podchrzęsne zmiany zwyrodnieniowe powierzchni trzonów L5 i S1, zmiany zwyrodnieniowe w st. m-kręgowych, zmiany degeneracyjne krążków mk poniżej trzonu L2, na wysokości L2- L3 niewielka podwięzadłowa wypuklina bez konfliktu ze str. nerwowymi, na wys. L3-L4 lateralizująca na lewo niewielka wypuklina, po stronie lewej również pozaotworowa, redukująca światło także otworu m-kręgowego- bez kompresji str. nerwowych, na wys. L4-L5 szerokopodstawna wypuklina krązka mk., osteofity i zmiany w stawach redukują światło otworów mk oraz zach. boczne, z przyleganiem do nerwów i korzeni nerwowych - bez ewidentnego ich ucisku, na wysokości L5-S1 lateralizująca na lewo wypuklina, osteofity i zmiany w stawach redukują lewy otwór mk z przyleganiem i możliwym uciskiem nerwu L5 oraz przylegaj z możliwym uciskiem przy obciążeniu do lewego korzenia S1, torbiel okołokorzeniowa po stronie prawej S3, stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych. Odcinek Kręgosłup piersiowy- W centralnej części rdzenia kręgowego na poziomie kręgów Th1 - Th3 widoczna szczelinowatego kształtu przestrzeń płynowa. obraz może odpowiadać jamie syringomielicznej lub poszerzonemu kanałowi centralnemu. krążki międzykręgowe mają prawidłową strukturę Nawarstwienie kostne na przednich krawędziach trzonów kręgów piersiowych Th8- Th10 Guzki Schmorla w obrębie blaszek ranicznych trzonów dolnej części piersiowego odcinka kręgosłupa. Odcinek kręgosłupa szyjnego - nieprawidłowe ustawienie odcinka szyjnego ze zniesieniem lordozy i odcinkową kyfozą C5-C6. w odcInku C5-C6-C7 zmniejszenie rezerwy płynowej kanału kręgowego , zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze z dehydratacją krążków międzykręgowych wyrażoną obniżeniem ich wysokości i sygnału w obrazach T2 zależnych oraz osteofitami przednich i tylnych krawędzi trzonów. Na poziomie C5-C6 tylna przepuklina jądra miażdzystego szerokopodstawna uciskająca worek oponowy od przodu zwężająca oba otwory mk z uciskiem korzeni nerwowych Na poziomie C6-C7 tylna przepuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy od przodu kierująca się w stronę obu otworów międzykręgowych z przewagą strony lewej z większym zwężeniem otworu po tej stronie i uciskiem korzenia nerwu. Na poziomie C3-C4 tylna przepuklina krązka międzykręgowego uciskająca worek oponowy od przodu przylegająca do przedniej powierzchni rdzenia i zwężająca światło prawego otworu międzykręgowego Na poziomie C7 - Th1 niewielkie tylno prawoboczne uwypuklenie pierścienia włóknistego. W stawie biodrowym entezofity na krawędziach kretaczy większych kości udowych. w Rtg stawu kolanowego zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach kolanowych z niewielkimi osteofitami na wyniosłościach międzykłykciowych i na przyśrodkowych krawędziach stawowych w lewym stawie kolanowym oraz redukcją wysokości szpar stawowych w zakresie przedziałów przyśrodkowych. Zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach rzepkowo-udowych Enzeopatie w miejscach przyczepów rzepkowych ścięgien mięśni 4-głowych uda. Wiem że było dużo czytania ale to tak wygląda mój kręgosłup i nogi nie wypisałam stawu barkowego. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×