Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz nosa a prześwietlenie RTG


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uszkodziłem sobie nos podczas gry w piłkę na zajęciach. Boisko było ośnieżone, było ślisko i wpadłem z całym impetem w bramkarza, który podobnie jak ja próbował dojść do piłki. Po zderzeniu odrzuciło mnie od niego, na moment straciłem orientację. Skończyło się z krwawiącym nosem i wykluczeniem z gry. Nos napuchł, odczuwalny był również lekki ból. Udałem się do lekarza internisty, który skierował mnie do laryngologa. Ten dał mi na starcie zwolnienie na dwa tygodnie i orzekł, że potrzebnie jest zdjęcie rtg. Zrobiłem zdjęcie, lecz jest ono bez opisu, gdyż wszyscy specjaliści wyjechali na urlop. Podobnie również reszta laryngologów, jak jeden mąż, gdzieś się pochowała. Zostałem więc ze zdjęciem i bolącym nosem bez możliwości specjalistycznej konsultacji. Skoro wszyscy wyjechali na urlop, ja też pojechałem do domu, mając nadzieję, że w rodzinnym mieście, ktoś mi pomoże i zdiagnozuje mój nos. Jednak tutaj wszyscy również poszli sobie na groby. A ja martwię się o mój nos, bo niedługo zacznie się zrastać (albo już zaczął), a nie wiem, czy zrasta się prawidłowo. Dodam, że laryngolog, u którego byłem nie dał mi skierowania, żebym mógł sobie pójść do innego u mnie w mieście, więc pewnie, jeżeli jakiś będzie i tak mnie nie przyjmie. Proszę więc kogoś, kto się na tym zna o jakąś diagnozę. Z góry dziękuję. *) tutaj są zamieszczone zdjęcia zdjęcia: http://photoupload.pl/image/R1F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos jest prosty, tyle tylko, że wciąż troszkę napuchnięty. Narazie do żadnego lekarza nie poszedłem, ale to tylko z przekonania, że wszystko wygląda w porządku. Cały czas odczuwam ciśnienie w nosie zwłaszcza podczas pochylania lub dotykania nosa, co sprawia uczucie jakby nie był on częścią układu kostnego czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×