Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo po cholycestomii nosić podkolanówki uciskowe i zażywać kodeinę?


Gość Kasia z UK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia z UK

Jestem 3-cią dobę po cholycestomii laparoskopowej, zabieg przeprowadzony został w UK, standartowo otrzymałam podkolanówki uciskowe jako profilaktyka przeciwzakrzepowa. Mam pytanie jak długo powinnam je nosić. Kilka godzin po zabiegu zaczęłam chodzić, ogólnie czuję się na tyle dobrze, że mogę sprawnie funkcjonować poza łóżkiem, jednak jako, że czynniki ew zakrzepicy są u mnie podwyższone ( otyłość, siedzący i mało ruchliwy tryb życia, palenie papierosów), mam obawy przed zbyt wczesnym ich ściągnięciem. Drugie moje pytanie dotyczy leku o nazwie Codeina, który dostałam po opuszczeniu szpitala po to abym go stosowała wspólnie z paracetamolem w leczeniu bólu pooperacyjnego, tak się jednak składa, że przed zabiegiem złapałam jakąś lekką infekcję bezgorączkową objawiającą się silnym wilgotnym kaszlem, kaszel po operacji się przeciąga, a ja zauważyłam, że po codeinie mam trudności z jego odkrztuszaniem, przez co staje się on bardzo uporczywy i męczący, czy w związku z tym powinnam odstawić codeinę, tym bardziej, że bóle nie są nasilone i sam paracetamol powinien moim zdaniem wystarczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×