Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przepukliny pachwinowej po wysiłku fizycznym


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 28 lat, 178cm, 68kg, od dziecka jestem w miarę aktywny. Od kiedy pamiętam mam na bokach brzucha, wzdłuż mięśni prostych, poniżej lini pępka, tak jakby podłużne oponki, przez co nawet wyćwiczony brzuch był u dołu zaokrąglony - uważałem to jedynie za problem estetyczny ale do czasu.. Latem rok temu wykonywałem ciężką pracę z dość dużym obciążeniem brzucha ale jeszcze nic nie czułem, dopiero po paru miesiącach podczas lekkiej pracy wymagającej stania po 10godz dziennie coś mnie ukuło w dolnej lewej części brzucha, tak że musiałem na chwilę przukucnąć, ale potem nic nie bolało. Dopiero po kilkunasu dniach zorientowałem się że czuję w pachwinie, mniej wiecej na wysokości środka przyczepu uda, jakiś dyskomfort, tak jakby tępy ucisk, wzdęcie, ciepło, ciążenie promieniujące do lewego jądra, nasilające się po wysiłku, przy zaparciach lub wzdęciach. Po paru miesiącach poszedłem z tym do lekarza rodzinnego, który po obmacaniu na leżąco uznał że to naderwanie mięśnia lub ścięgna w pachwinie i polecił smarowanie Fastumem, odpowiedział mi też że to nie przepuklina. Smarowałem ale prawie nic nie pomogło i mam tak już od roku. Wydaję mi się że ostatnio te objawy się nasiliły, czasami czuje też delikatne kłucie. Czy to przepuklina? Lekarz mógł jej wcześniej nie rozpoznać? Nigdy nie pojawiał się żaden guzek, nic nie trzeba odprowadzać, jak już to przy nadymaniu brzucha wystają te oponki, z lewej strony wydaje się że oponka jest większa. Może być tu jeszcze ważne że 3 razy w ciągu ostatnich 3-4 lat wysikałem piasek nerkowy i ostatnio czasami rano mam niskie ciśnienie przy oddawaniu moczu. Mam też wysokie ciśnienie krwi, pocę się przy wchodzeniu do ponieszczeń z dworu, przewlekle pokasłuję.. I jeżeli to przepuklina to gdzie mam się udać? Trzeba iśc do lekarza rodzinnego po skierowanie na konsultacje do chirurga czy od razu rejestrowac się w poradni chirurgicznej? W ramach leczenia z NFZ można sobie wybrać szpital/chirurga?(nie stać mnie na leczenie prywatne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×