Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na tarczycy a nerw błędny


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio widziałem materiał o stymulowaniu nerwu błędnego przy leczeniu chorych na padaczkę. Mój tata w wieku 53 lat dostał pierwszego ataku. Następne dwa nastąpiły po około sześciu miesiącach. Ataki odbywały się tylko w nocy, podczas snu. Obecnie stosuje leczenie lekiem *Depakine Chrono* i od około dwóch miesięcy nie dostał ataku. W wyniku badań, które przeprowadzał okazało się również że posiada guzek na tarczycy o wielkości około 3 cm. Po pierwszej biopsji pobrano za mało materiału aby stwierdzić rodzaj guzka, druga wykonana będzie na początku października. Moje pytanie brzmi: czy ataki padaczki i guz na tarczycy mogą być ze sobą w jakiś sposób powiązane? tj, czy guz może ugniatać nerw błędny i wywoływać takie objawy? Do takiej teorii skłoniły nas następujące informacje: - ataki odbywają się podczas snu - guz znajduje się po lewej stronie szyi (widoczny jest gołym okiem), a tata przeważnie śpi na lewym boku - nerw błędny przebiega stosunkowo blisko gruczoły tarczycy - przez 53 lata tata nie miał ani jednego ataku padaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×