Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan zapalny stawu skokowego a ból stopy


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od kilku miesięcy ( ok 4- 5 miesięcy ) odczuwam dolegliwości związane z lewą stopą . Zaznaczam , że nie miałem w tym czasie żadnej kontuzji, stopa nie była też spuchnięta. Odczuwam ból o średnim natężeniu w okolicach kostki . Gdy uciskam 1-2 cm pod kostką ból staje się silniejszy i jest to jakby centrum bólu. Nie odczuwam bólu codziennie i tak jak wspominałem nie jest nie do wytrzymania natomiast obecność bólu od kilku miesięcy sprawia mi dyskomfort. Czasami ból odczuwam też z boku stopy , po zewnętrznej części stopy. Są również dni, że stawiając stopę na palcach również odczuwam ból , który przemieszcza się do środka stopy. Dodatkowym objawem jest pieczenie stopy we wszystkich jej częściach o których wspominałem . Badania jakie wykonałem : - badania zlecone przez lekarza rodzinnego dotyczące chorób reumatycznych - wynik idealny - prześwietlenie rtg zlecone przez reumatologa - wynik nie wskazujący żadnych zmian - badanie usg wykonane przez reumatologa - wynik - lekki stan zapalny stawu skokowego. Otrzymałem skierowanie na 10 zabiegów krioterapii . Po zabiegach jedyną poprawą jest brak uczucia sztywnej stopy po nocy, Stopę smaruję ketonal żelem, przykładam też 2 razy dziennie zmrożony żel. Stopa nadal boli, nadal odczuwam pieczenie. Jeśli trochę pobiegam , dolegliwości się zwiększają . Mam umówioną wizytę u ortopedy, ale muszę na nią czekać jeszcze 3 tygodnie . Bardzo proszę o pomoc i wyrażenie opinii na temat mojej dolegliwości . Proszę o pomoc ,co mam robić . BArdzo mi zależy na szybkim pozbyciu się dolegliwości . Chciałbym rano biegać ale moja dolegliwość skutecznie mi w tym przeszkadza . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze , że podczas jazdy samochodem , podczas wciskania sprzęgła czuję lekki ból w lewej stopie . I chyba najważniejsze - podczas wykonywania ruchów stopą w lewo lub w prawo płynność wykonywania ruchów i ich zakres jest mniejszy niż w prawej stopie . Podczas ruchu w prawo lub w lewo pojawia się też ból . Mam także wrażenie ,że gdybym w mocny i zdecydowany sposób poruszył stopą w bok ,to w środku stopy doszło by do pęknięcia lub naderwania jakiejś części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Narazie zdecydowanie wstrztymaj się z bieganiem. Smaruj reparilem bgierz rutinoskorbin aby poprawic krazenie krwi. Mozesz pic tez wapno 2 razy dziennie. Nie nadwyrezaj nogi mysle ze pomoga zabiegi fizjoterapia laser magnetronik moze wirówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiękuję za odpowiedź . Jeśli nie mam skręconej nogi ani zwichniętej tylko jest to lekki stan zapalny to czemu się utrzymuje tyle miesięcy ? Mimo podjętych kroków ( krioterapia, okłady żelowe , ketonal żel ) dolegliwości nie ustępują ? Mam jeszcze pytanie, czy dolegliwości mogą być powiązane z częstym noszeniem małego dziecka ? MAm 1,5 roczne i dziecko i dosyć często jest noszone , podnoszone itd . Czy to możemieć wpływ na kondycję stawu skokowego? pieknie dziekuję za pomoc . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz028

Mnie dlugo bolaly kostki i stopy, nikt nie mogl doszukac sie przyczyny. I bylem na diecie i probowalem cwiczyc, ale nie widzialem efektow. Dopiero jak polaczylem to wszystko i dolozylem wygodne buty, z wyprofilowana wkladka to ulzylo. Czasami dalej boli, ale jest o wiele lepiej. Teraz chodze juz tylko w takich butach, lekkich i wygodnych, najlepsze jakie mam sa od arcopedico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał jeszcze taką dolegliwość. Mam podobnie i nie mogę tego wyleczyć od 2 lat. RTG, USG i rezonans wszystko w normie. Fizjoterapia nic nie dała. Przy chodzeniu i bieganiu czuć w tym stawie pieczenie i ciepło. Rano ograniczenie i sztywność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×