Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w poruszaniu palcami stopy przy skręceniu stawu skokowego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około miesiąca temu krzywo stanąłem i poczułem mocny ból w lewej stopie. Umiejscowiony był z lewej strony kostki oraz w górnej przedniej części stopy. udałem się na Ostry dyżur gdzie lekarz skierował mnie na zdjęcie RTG po czym postawił diagnozę nawet mnie nie dotykając. *Zmian w kościach nie widać, skręcenie stawu skokowego. Zimne okłady,opaska uciskowa,maści * Tak też postępowałem. Stopa przestawała mnie stopniowo boleć,ale zawsze coś odczuwałem. Dwa tygodnie temu znów krzywo stanąłem. Nagle poczułem ostry ból , podobny do tego za pierwszym razem. Noga spuchła dosłownie w czasie 20sekund. Bolała mnie przez jakiś czas. Robiłem okłady ...to co zalecano wcześniej. Ale minął już długo okres czasu a stopa dalej boli! Krwiaki znikły. Opuchlizna ciągle się utrzymuje (nie jest wielka,ale widać że różni się od prawej stopy/kostki) . Najgorzej jest rano przy wstawaniu. Nie mogę ruszyć palcami,postawić stopy. Dopiero gdy chwilę pochodzę mogę w miarę normalnie funkcjonować. Ból występuje w górnej przedniej części stopy. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Zrobione przez Ciebie badania (RTG) wykazuje jedynie złamania bądź pęknięcia kości. Radziłabym udać się na dokładniejsze badania czyli USG , nawet na własną rękę prywatnie bez skierowania lekarza , gdyż mogłeś uszkodzić tkanki miękkie,np. więzadła stawu skokowego. Lekarz mógł usztywnić Ci nogę w opatrunku gipsowym na 10-14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×