Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdjęcie RTG kręgosłupa a wojsko


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem się do wojsk desantowo szturmowych co od zawsze było moim marzeniem. Będę musiał zrezygnować ze studiów, ale wcześniej chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście nadaję się do w/w wojsk. Dlatego chciałbym prosić o pomoc w doborze zdjęcia RTG. Interesuje mnie odcinek lędźwiowy frontem i bokiem (musi byc OK do skoków spadochronowych). Czy jeżeli opiszę to w ten sposób w pracowni RTG to będą wiedzieć o co chodzi ? Czy będę musiał podawać jeszcze jakieś inne wytyczne typu z jaka mocą ma być naświetlanie, jak dokładna ma być skala(o kótrych nie mam pojęcia)? Proszę o sformułowanie takiego skierowania, żeby w pracowni RTG wiedzieli o co mi chodzi. Czy z takim zdjęciem mogę już wtedy udać się do ortopedy ? Czy potrzebuję wcześniej zrobić jakiś opis tego zdjęcia gdzieś i dopiero potem do ortopedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Najlepiej będzie jeśli najpierw udasz się do ortopedy, który zleci odpowiednie badanie. Technik w gabinecie RTG na podstawie skierowania dobierze odpowiednie ustawienie oraz dawkę promieniowania. Z opisanym przez radiologa zdjęciem będziesz mógł udać się ponownie do ortopedy, który na podstawie wyniku badania będzie mógł ocenić stan kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×