Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie chrząstki stawowej i podchrzęstnej tkanki kostnej łokcia


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doznałem urazu łokcia na snowboardzie a później uraz pogłębiłem ćwiczeniami na siłowni :/ Całe życie ćwicze przynajmniej 4 razy w tyg. i przez ten uraz mam najdłuższą przerwę w uprawianiu sportu. Miałem rezonans magnetyczny i wyszło w nim że: W przedniej powierzchni główki stawowej kości ramiennej widoczne jest ognisko uszkodzenia chrząstki stawowej i podrzchęstnej tkanki kostnej o wymiarach 4mm x 7mm z niewielkim obrzękiem kostnym w sąsiedztwie - obraz przemawia za zmianą martwiczo-kostną. Zarysy powierzchni nierówne, ale nie stwierdza się oddzielenia i przemieszczenia fragmentu chrzestno-kostnego. Wiem że będę musiał przejść operację ( możliwe nawiercanie aby powstał skrzep uzupełniający lub próba przytwierdzenia tego kawałka ) Czy możliwy jest całkowity powrót do uprawiania sportu po takim urazie ? Czy te uszkodzenie jest duże, czy może niewielkie i po operacji będę mógł dalej uprawiać sport ? Gdzie najlepiej przejść taką operację ( gdzie są najlepsi specjaliści w tej dziedzinie ) Operację będę chciał przejść prywatnie bo zależy mi na jak najszybszym powrocie do zdrowia. Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×