Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości śródstopia a gips syntetyczny


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokładnie tydzień temu złamałem 5 kość śródstopia (bez przemieszczenia). 1,5tonowy wózek widłowy przejechał mi po stopie na szczęście nie całym ciężarem a obudową. Stopa została ściśnięta i zwinięta pod obudową. Na szczęście poza tą małą kością nic więcej nie zostało(mam nadzieję) złamane czy skręcone. Lekarz założył mi gips na 6 tygodni i przepisał Fraxiparinę 0,4mm przez cały okres noszenia gipsu czyli 6 tygodni. Dowiedziałem się jednak na internecie, że jest możliwość założenia gipsu syntetycznego który jest dużo wygodniejszy a z tego co pisze posiada taką samą ochronę. Czy przy takim złamaniu jest możliwość założenia takiego gipsu bez żadnych skutków ubocznych? W szpitalu pielęgniarka i Gipsowy powiedzieli mi że na takie złamanie nie można zakładać gipsu syntetycznego ponieważ jest on elastyczny i można by było zaszkodzić. W gipsie który mam obciera mi sie trochę stopa czuję mały dyskomfort gdy długo leżę... Uprawiam także dużo sportów gra w piłkę, bieganie, siłownia i zależy mi na tym by noga była w 100% sprawna. Zrobię Wszystko by tak było. Ale jeśli jest taka możliwość i niczym to nie szkodzi to czemu nie zmienić tego gipsu jak są same plusy. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję! Pozdrawiam Filip,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W tej sytuacji warto posłuchać lekarza. Przy podjęciu decyzji z pewnością miał na uwadze Twoje dobro. Nie we wszystkich przypadkach zastosowanie gipsu syntetycznego ma uzasadnienie. Jeśli gips powoduje otarcia to należy udać się do lekarza, który odpowiednio przytnie opatrunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×