Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściągnięciu napletka po operacji stulejki


Gość adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczne od tego, ze parę alt temu miałem zabieg na stulejkę, udał się potem kontrola za pół roku wykazała że wszystko jest ok, potem nawet lekarz rodzinny naciagał i stwierdził ze jest wszystko w porządku. Teraz od tego czasu mineło ok 4 lata i moje pytania jest takie, czy to normalne ze napletek nie schodzi sam i ze muszę to robić sam naciagajac ręką? Dodam, ze to nie jest swobodne naciaganie, ale schodzi po chwili całkiem, tzn poniżej takiego grudki tzn żołędzia. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wydaje się, że wszytko jest w porządku. Jeśli napletek udaje się odprowadzić i nie powoduje to dyskomfortu to nie powinieneś mieć powodu do niepokoju. W celu kontroli możesz udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowicjusz

Jestem 6 dni po zabiegu stulejki (nacięcie) oraz plastyki wędzidełka. Lekarz nie zalecił do czasu zagojenia (7 dni) żadnych ćwiczeń i żadnych maści - jedynie przemywanie wodą z mydłem. Opuchlizna schodzi ładnie, już zgubiłem 3 szwy... Jednak nie mogę ściągnąć napletka w trakcie wzwodu, sprawia to znowu napięcie skóry, ból i opór. Lekarz przed zabiegiem i w trakcie oglądał narząd w spoczynku. Czy świadczy to o tym, że stulejka nie została wyeliminowana? Oczywiście zaraz poradzicie szereg maści, ale przecież nie na tym polega zabieg, żeby również po nim męczyć się ze zbyt ciasną szyjką. Wg mojego rozumowania napletek powinien łagodnie ściągać się... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 dniach mało komu w trakcie wzwodu schodzi napletek. Jak lekarz pozwoli, to zacznij go ćwiczyć i wtedy będzie coraz lepiej. Ja miałem zabieg 3 tygodnie temu i schodzi mi z lekkim bólem jeszcze teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nowicjusz

Dobrze, ale wydaje mi się, że już po 6 dniach można ocenić czy napletek znowu nie jest za ciasny... No nic i tak nie mogę teraz zrobić, poczekam jak zupełnie się zagoi, powoli będę próbował, może obejdzie się bez kolejnego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można. Po 6 dniach pewnie dopiero co Ci opuchlizna zeszła. Spokojnie, z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej. Wiem jak się czujesz, sam się budzę codziennie ze strachem w oczach i nie wiem jak reagować na każdą zmianę w majtkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje. Jestem już 2,5 tyg po zabiegu, opuchlizna i szwy wyszły bardzo szybko (do 7 dni), ale niestety o ile plastyka wędzidełka prawidłowo została wykonana to nadal mam stulelkę! Podczas wzwodu nie mogę ściągnąć napletka! Lekarz pomimo zalecenia wcześniejszego lekarza o obrzezaniu zbagatelizował sprawę i zrobił śmieszne małe nacięcie, co w konsekwencji nie usunęło stulejki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×