Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewód mlekowy a USG piersi


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana. Po okresowym badaniu usg piersi otrzymałam wynik: piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej z elementami tkanki gruczołowej w górnych zewnętrznych kwadrantach bez cech MFC, doły pachowe bez zmian patologicznych, węzły chłonne niewidoczne. Zauważone zmiany ultrasonograficzne: w prawej części na godz. 9 przewód mlekowy 2,46 mm. Wskazana samokontrola piersi po miesiączce, kontrolne badanie USG piersi za 12 m-cy. To jest wynik od mojego ginekologa, kt. jednocześnie wykonywał USG. Co to oznacza i jakie powinno być postępowanie, ewentualnie leczenie ? Dodam , że mam 35 lat, jedno dziecko 10 l. Miesiączkuję regularnie. Upławów i wydzieliny nie mam. W 2 fazie cyklu odczuwam tkliwość/ wrażliwość piersi, szczególnie z boku jednej (akurat tej bez żadnych zmian). Dwa lata temu usunęłam po 5 latach wkładkę hormonalną mirenę i od tamtej pory nie przyjmuję żadnych hormonów. W tamtym roku tez przy wizycie kontrolnej było OK. Trochę się niepokoję bo rok to długo i nie wiem czy powinnam coś z tym dalej robić czy poczekać to kolejnego badania USG za rok. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Prawdopodobnie jest to samoistne poszerzenie przewodu mlekowego bez większego znaczenia klinicznego. Powinnaś stosować się do zaleceń lekarskich, czyli samokontroli po każdej miesiączce. Jeśli podczas samobadania wyczujesz coś niepokojącego to powinnaś udać się do lekarza. Jeśli nie to należy wykonać kontrolne USG po dwunastu miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×