Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie palca u stopy a kondycja ruchowa


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do Pana doktora następujące pytanie. 18 czerwca miałem nieszczęśliwy wypadek,mianowicie na treningu spadło mi 10 kilogramowe obciążenie na dużego palca prawej stopy. Pierwsze leczenie było samodzielne,okłady lodem i altacetem. 19 czerwca ból i opuchlizna nie ustąpiłem więc wybrałem się do szpitala gdzie zrobiono mi prześwietlenie i okazało się że jest on złamany. Nie założono mi gipsu ani szyny lecz sam opatrunek na tego palca i kazano robić okłady z altacetu. I teraz przechodzę do sedna mojego pytania, chodzi o to że 13 lipca mam wyjazd na wakacje na które czekałem od wielu miesięcy w ciepłe kraje,jaka jest szansa że do tego okresu będę w stanie poruszać i funkcjonować normalnie ? Dodam że kontrole mam na 6 lipca. Wiem że jest to dość błachy problem,ale jeśli jest możliwość to proszę Doktora o poradę. Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wszystko zależy od tego czy obecnie odczuwasz dolegliwości i jak bardzo są nasilone. Jeśli na wizycie kontrolnej wyniki badań będą pomyślne to najprawdopodobniej lekarz zadecyduje o zdjęciu opatrunku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas wakacji odzyskasz zbliżoną do pełnej lub pełną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuje bardzo za odpowiedź.... Staram się chodzić na zewnętrznej stronie stopy,a więc bólu jako takiego nie odczuwam,ale jeśli bym stanął na tym palcu mocno lub go zgiął pewnie by zabolało,ale staram się tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×