Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrzywienie kolana po złamaniu podudzia


Gość Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Itam. Złamałem podudzie w 2 miejscach spiralnie i przez to mam gips od palców do pachwiny. Gips mam założony z zgiętym kolanem abym nie stawał na tej nodze, żeby nic mi się nie przesunęło. Takim sposobem nie musiałem mieć zakładanych śrub. Gips zakładali mi ponad 3 tygodnie temu i nogę mam zgiętą w kolanie abym nie chodził na tej nodze, jednak lekarz który mi zakładał gips nakazał zmienić gips po maksymalnie tygodniu ponieważ opuchlizna zejdzie i zapewne nie miałbym już zgiętej w kolanie. Pojawiłem się po tygodniu u chirurga i powiedział że nie zmienią gipsu bo nie trzeba, kość mi się nie przesunie chyba że się wywrócę, mimo że skarżyłem się na luźny gips w miejscu złamania. Do dzisiaj mam gips zgięty w kolanie i musiałem stawiać ciężar ciała na jednej nodze gdy chciałem dostać się do lekarza, chodzę na 2 kulach. Przez to że chodziłem na jednej nodze pojawiły mi się bardzo duże rozstępy na kolanie aktualnie całe kolano mam w rozstępach czerwonych paskach po całej długości. Oprócz tego druga zdrowa noga prawdopodobnie wykrzywiła się w okolicach kolana bo musiałem stawiać ciężar ciała tylko na niej, nogę w gipsie musiałem mieć cały czas w powietrzu. Czy można uznać to jako błąd lekarza? Nie zmienili mi gipsu chociaż tak zalecał chirurg który mi go zakładał. Czy zdrowe kolano po zdjęciu gipsu jakoś się wyprostuje? Nie chciałbym mieć krzywego kolana. Jakaś rehabilitacja pomoże na wykrzywienie nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Trudno mówić o jakimkolwiek błędzie lekarza jeśli nie ma się pełnej dokumentacji medycznej oraz możliwości zbadania pacjenta. Należałoby udać się do lekarza, który oceni stan nadmiernie obciążanej nogi. W zależności od diagnozy wdroży odpowiednie leczenie niezłamanej kończyny. Jeśli uważasz, że jesteś niewłaściwie leczony to warto skonsultować się z innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×