Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból odcinka piersiowego kręgosłupa po opuszczaniu obciążenia


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek

Witam! Pewnego razu na siłowni po opuszczeniu obciążenia 80kg(przy masie ciała 55kg) z nad głowy na klatkę piersiową poczułem kujący ból w piersiowym odcinku kręgosłupa. Od tamtej pory już około pól roku czuje ból pleców w tym odcinku przy większym wysiłku a przy obciążeniu kręgosłupa np. trzymając coś ciężkiego również punktowy ból. Byłem w centrum rehabilitacji, dostałem 10 zabiegów masaż+ grzanie lampą+ prąd bo miałem podobno pospinane mięśnie w tamtej okolicy i podobno one na to wpływały. Nie czułem bólu aż znowu poszedłem na siłownie, znów to samo... nie wiem czy powinienem odpowiednio ćwiczyć, rozciągać kręgosłup bo to stosuje od tygodnia i nic nie pomaga, wręcz przeciwnie. RTG wykazało: *Nieznaczne esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego z rotacją kręgów* Rezonans: * Krążek międzykręgowy Th7-Th8 ma nieco uszkodzoną strukturę, widoczne jest niewielkie obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz jego odwodnienia*. Do tej pory nie wiem co mi jest ani jak z tym walczyć może koś coś zaproponować? Rozciągać? Smarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×