Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrost kości łódeczkowatej po operacji i powrót do sportu


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam serdecznie. Jestem bramkarzem (piłka nożna) i 22 maja 2011r. na meczu złamałem kość łódeczkowatą, z którą spędziłem ponad 16 tygodni w gipsie. Po tym okresie zostałem skierowany na operację, ponieważ zaczął się tworzyć staw rzekomy i trzeba było to ciąć. Operacja odbyła się 1 grudnia tego samego roku, został usunięty staw rzekomy, a sama kość otrzymała przeszczep i śrubę Herberta. Od operacji chodziłem kolejne 3 miesiące w gipsie, po których nastąpił już całkowity zrost (2 marca 2012r. zdjęcie gipsu), z kolei zaraz po zdjęciu gipsu mój lekarz prowadzący skierował mnie na zabiegi rehabilitacyjne (wirówka, pole magnetyczne, ćwiczenia, a później dodatkowo ultradźwięki). Tych wszystkich zabiegów miałem w sumie 20, rehabilitacja trwała 2,5 miesiąca, odzyskałem całkowitą sprawność ruchową i funkcjonalną (nie ma mowy o żadnym bólu), chodzę już normalnie na siłownię i baseny, wykonuję każde ćwiczenie które wymaga użycia nadgarstka. I tutaj moje główne pytanie : czy ta ręka jest już gotowa na grę na bramce ? Moje pytanie bierze się z tego, że mój lekarz prowadzący najpierw powiedział że ta ręka powinna być gotowa do gry w czerwcu, później powiedział że dopiero we wrześniu. Z kolei rehabilitanci powiedzieli że 3-4 tygodnie po zakończeniu rehabilitacji i mogę już grać. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam. P.S. Lekarz nie zrobił najnowszego zdjęcia RTG, ostatnie takie miałem robione tylko po zdjęciu gipsu, 2 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! W tej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie ponowne wykonanie zdjęcia RTG, które powinien ocenić lekarz. Warto również zapytać lekarza prowadzącego dlaczego przesunął termin powrotu do regularnych treningów. Rehabilitanci wygłaszając swoją opinię mogli być nie w pełni poinformowani co do historii choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×